2024. április 19, péntek - Emma

A kétezer szendvicsből nemcsak a diákok laktak jól
2019. Október 14. 08:18, hétfő | Helyi

A kétezer szendvicsből nemcsak a diákok laktak jól

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium húsz éve minden évben megszervezi az Egészségnapot.

Népszerű volt idén is a Mezgé lovas tábora
2019. Július 23. 09:38, kedd | Helyi

Népszerű volt idén is a Mezgé lovas tábora

Idén már hirdetni sem kellett, így is túljelentkezés volt a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium lovas táborára.

Közel százmillió forintot nyert pályázaton a mezőgazdasági iskola
2018. Február 04. 10:42, vasárnap | Helyi

Közel százmillió forintot nyert pályázaton a mezőgazdasági iskola

A GINOP 6.2.3-17-es pályázaton (Szakképzési intézményrendszer átfogó fejlesztése) a félegyházi mezőgazdasági iskola a 14 fős konzorcium vezetőjeként vesz részt.

Operatív aszály- és vízhiány kezelő rendszert építenek ki a mezőgazdasági iskola tangazdaságában
2018. Február 03. 13:00, szombat | Helyi

A félegyházi mezőgazdasági iskola viszonylag nagy és többféle talajadottságú területen gazdálkodik – mely a rendszer kiépítésénél tulajdonképpen a legfontosabb szempontja volt az Országos Vízügyi Főigazgatóságnak.

Mezgés Disznótor
2018. Február 03. 12:00, szombat | Helyi

Mezgés Disznótor

Első alkalommal rendezi meg a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola a Mezgés Disznótort február 17-én 8 órától a DM előtti parkolóban.

A Mezgé közel 140 végzős diákja büszke a kék szalagra
2018. Február 03. 10:00, szombat | Helyi

A Mezgé közel 140 végzős diákja büszke a kék szalagra

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola január 2-án tartotta szalagavató ünnepségét a Constantinum Intézmény tornacsarnokában.

Újra lesz pék-cukrász képzés a mezőgazdasági iskolában
2018. Február 03. 09:08, szombat | Helyi

Újra lesz pék-cukrász képzés a mezőgazdasági iskolában

Tavaly december végén megjelent az OKJ módosításában újra a pék-cukrász szakma. Már nagyon régóta küzdöttek – különösen a vidéki iskolák – azzal a problémával, hogy ezt a szakmát megszüntették egy tollvonással.

Félegyházi diákok a régió legjobb hentesei
2018. Január 10. 16:34, szerda | Helyi

Félegyházi diákok a régió legjobb hentesei

Húsipari Termékgyártó Regionális Versenyt rendeztek ma (január 10-én) a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskolának tanvágóhídján.

Szerbiából érkeztek diákok a Mezgébe szakmai tanulmányaik bővítésére
2017. November 16. 07:46, csütörtök | Helyi

Szerbiából érkeztek diákok a Mezgébe szakmai tanulmányaik bővítésére

Az intézményi program keretei között megvalósuló lehetőségről Rózsa Pál, a félegyházi mezőgazdasági iskola igazgatója számolt be lapunknak.

Hercegi elismeréssel tértek haza a diákok
2017. Augusztus 27. 08:00, vasárnap | Helyi

Hercegi elismeréssel tértek haza a diákok

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakiskola diákjai a Fertődön megrendezett ötödik ­Esterházy Barokk Ételfőző Fesztiválról hercegi elismeréssel térhettek haza.

Életre szóló barátságot kötnek a lovakkal
2017. Augusztus 06. 12:00, vasárnap | Helyi

Életre szóló barátságot kötnek a lovakkal

A városi­ gyerekek számára hatalmas élményt jelent eltölteni egy hetet a Mezőgazdasági Szakközépiskola lovastáborában, melynek immár hetedik éve az intézmény tangazdasága ad otthont.

Négypatkós minősítést kapott az iskola lovardája
2017. Június 16. 11:49, péntek | Helyi

Négypatkós minősítést kapott az iskola lovardája

Négy­patkós minősítésben részesült a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszer­ipari Szakképző Iskola lovardája – jelentette be az örömhírt Rózsa Pál, az iskola igazgatója a lovászok keddi szakmunkásvizsgáján.