2024. április 25, csütörtök - Márk

Jövedelmet kaphatnak a polgármesterek a közfoglalkoztatás megszervezéséért
2015. Június 10. 07:18, szerda | Belföld

Jövedelmet kaphatnak a polgármesterek a közfoglalkoztatás megszervezéséért

Jövedelmet kaphatnak az 1500 lakosúnál kisebb települések polgármesterei a helyi közfoglalkoztatás megszervezéséért az önkormányzati törvény tervezett módosítása értelmében.

Három helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap
2015. Május 27. 07:25, szerda | Belföld

Három helyen lesz időközi polgármester-választás vasárnap

Három településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: Nyírkátán, Szúcs községben és Udvariban.

Királyt választanak a bajszosok
2015. Május 23. 14:53, szombat | Helyi

Királyt választanak a bajszosok

Van egy jó hírem: A Jóisten megszentelte a VII. Kunsági Bajuszfesztivált, csak a szentelt vízből kicsit most több jutott a kelleténél – így köszöntötte Gulyás László a vendégeket.

Az élet viharaiban mindig menedéket ad: a Család
2015. Május 16. 17:47, szombat | Helyi

Az élet viharaiban mindig menedéket ad: a Család

A Nagycsaládosok Kiskunfélegyházi Egyesülete ehhez a szlogenhez méltóan tartotta hagyományos családi napját ma (május 16-án) a Szakmaközi Művelődési Házban.

‘Trónbitorlók’ a Polgármesteri Hivatalban
2015. Május 14. 17:44, csütörtök | Helyi

‘Trónbitorlók’ a Polgármesteri Hivatalban

Rendhagyó városházi nyílt napot szervezett ma (május 14-én) Dr. Ónodi Izabella, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke, aki ezzel szerette volna közelebb hozni a diákokat a közügyekhez.

Fergeteges Szivárvány Majális
2015. Május 09. 18:30, szombat | Helyi

Fergeteges Szivárvány Majális

Fantasztikus hangulatban telt a III. Szivárvány Majális a Csanyi úti Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézményben. Ragyogó napsütés, programok tömkelege, sok-sok nézelődő és jókedvű közönség....

Megválasztották élenjáróikat a nyugdíjasok
2015. Április 27. 13:12, hétfő | Helyi

Megválasztották élenjáróikat a nyugdíjasok

Ma (április 27-én) tartotta évi rendes küldöttgyűlését a Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesületének Elnöksége az érvényben lévő Alapszabály értelmében.

A város tulajdonába került az egykori „lovas” ingatlan
2015. Március 30. 10:07, hétfő | Helyi

A város tulajdonába került az egykori „lovas” ingatlan

Fellélegezhetnek a Horváth Zoltán utca 9. számú ingatlan közelében élők, hiszen most már az önkormányzat tulajdonát képzi az épület és a hozzá tartozó terület.

Sürgősségi indítvánnyal kezdődött a képviselő-testületi ülés
2015. Március 26. 08:15, csütörtök | Helyi

Sürgősségi indítvánnyal kezdődött a képviselő-testületi ülés

Bense Zoltán önkormányzati képviselő öt pontot sorolt fel, melyekkel kapcsolatban arra kérte a képviselő-testületet, hogy szavazzák meg azt, hogy a polgármester megtegye a szükséges jogi lépéseket.

Terjed a földadó
2015. Március 22. 20:00, vasárnap | Belföld

Terjed a földadó

Eddig 12 önkormányzat vezette be csorbuló bevételei ellensúlyozására a földadót.

A költő visszatér
2015. Március 15. 09:15, vasárnap | Helyi

A költő visszatér

E címet viselte a Félegyházi Táncszínház által március 14-én 19 órától a Művelődési Központban előadott rockopera.

Fáklyás felvonulásra a Kossuth utcán
2015. Március 13. 16:00, péntek | Helyi

Fáklyás felvonulásra a Kossuth utcán

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulója tiszteletére rendezett városi ünnepség keretében Fáklyás felvonulásra várják szeretettel az érdeklődőket március 14-én 18 órára a Vasútállomásra.