2024. április 26, péntek - Ervin

Két település választ vasárnap polgármestert
2017. Január 19. 07:45, csütörtök | Belföld

Két település választ vasárnap polgármestert

Két településen tartanak vasárnap időközi polgármester-választást: a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Csaholcon és a Bács-Kiskun megyei Bácsszentgyörgyön.

2017-re újjászületett az uszodánk is
2017. Január 09. 12:40, hétfő | Helyi

2017-re újjászületett az uszodánk is

2015-ben városunk vezetése elindította a Félegyháza Újjáépül Programot. Ennek egyik fő elemét alkotta a jelenlegi strand megújítása, újjáépítése.

Félegyháza lakóinak mindörökké szívében él Petőfi
2016. December 31. 17:51, szombat | Helyi

Félegyháza lakóinak mindörökké szívében él Petőfi

Hagyomány, hogy a városi ünnepséget követően a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban irodalmi délelőtt keretében emlékeznek a magyar irodalom egyik legnagyobb kiválóságára Petőfi Sándorra, születésének 194. évfordulója alkalmából.

A polgármesterek fizetésének emeléséről is dönt a parlament
2016. December 13. 07:07, kedd | Belföld

A polgármesterek fizetésének emeléséről is dönt a parlament

Az Országgyűlés várhatóan ma tartja idei utolsó ülésnapját, amelyen három hétfőn beterjesztett előterjesztést is elfogadhatnak kivételes sürgős eljárásban, a képviselők emelhetik például minden polgármester díjazását.

Négy településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap
2016. November 18. 07:39, péntek | Belföld

Négy településen tartanak időközi önkormányzati választást vasárnap

Négy település tart vasárnap időközi önkormányzati választást: Várbalogban, Hernádkércsen és Cserhátszentivánban a polgármesterről, a nógrádi Palotáson polgármesterről és az új képviselő-testület tagjairól döntenek.

Méltóképpen ünnepelték az Idősek Világnapját
2016. Szeptember 30. 13:29, péntek | Helyi

Méltóképpen ünnepelték az Idősek Világnapját

Minden évben köszöntjük az időseket, de szeretetüket, bölcsességüket az év minden napján érezzük. Az emberi együttérzést, egy kinyújtott kéz oltalmát és biztonságát nem pótolja semmi.

Csalás miatt első fokon elítélték Kisléta polgármesterét
2016. Szeptember 30. 07:30, péntek | Kék hírek

Csalás miatt első fokon elítélték Kisléta polgármesterét

A Fővárosi Törvényszék folytatólagosan elkövetett csalás és számvitel rendjének megsértése miatt, nem jogerősen négy és fél év börtönre ítélte, és öt évre eltiltotta a közügyek gyakorlásától

Kiskunfélegyháza vonzó lehet a svéd befektetők előtt
2016. Szeptember 13. 06:31, kedd | Helyi

Kiskunfélegyháza vonzó lehet a svéd befektetők előtt

A hét végén Svédország magyarországi nagykövete Niclas Trouvé városunkba látogatott, hogy megismerje a városban rejlő lehetőségeket.

Mesterségek és Művészetek
2016. Augusztus 17. 08:05, szerda | Helyi

Mesterségek és Művészetek

A Vállalkozók Ipartestülete Szolgáltató Egyesület (Kiskunfélegyháza) az idén is megrendezi a Mesterségek és Művészetek című kiállítását.

Köszönet
2016. Május 23. 11:05, hétfő | Helyi

Köszönet

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, városvezetése és képviselő-testülete tisztelettel fejezi ki köszönetét a Városalapítók Hete rendezvénysorozat példás és magas színvonalú lebonyolításáért

Jövőnk építéséhez ismernünk kell múltunkat
2016. Május 19. 13:10, csütörtök | Helyi

Jövőnk építéséhez ismernünk kell múltunkat

A május 18-án megrendezésre kerülő Jász-Kun Emléknap a Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesülete és a Kiskun Múzeum összefogásával jöhetett létre immáron második alkalommal.

Sziget a gyerekeknek
2016. Május 17. 14:39, kedd | Helyi

Sziget a gyerekeknek

Ma (május 17-én) ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit az önfeledt kikapcsolódást biztosító Gyereksziget a Kiskunfélegyházi Strand és Uszoda udvarán.