2024. április 26, péntek - Ervin

Aranyat ért a matyó perec és a rongyos kifli
2018. November 03. 14:09, szombat | Helyi

Aranyat ért a matyó perec és a rongyos kifli

Dobogós helyezésekkel tértek haza a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium diákjai.

Közel kétszáz végzős tanulóval dicsekedik idén a Mezgé
2018. Május 06. 13:26, vasárnap | Helyi

Közel kétszáz végzős tanulóval dicsekedik idén a Mezgé

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium és Szakközépiskola május 5-én tartotta ballagási ünnepségét.

Jó gazdákat nevel a Mezgé
2018. Április 19. 19:54, csütörtök | Helyi

Jó gazdákat nevel a Mezgé

Idén először került megrendezésre a Gazda Szakma Kiváló Tanulója Verseny április 10-13-a között a NAK és a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola szervezésében Hódmezővásárhelyen.

Napelemek kerültek a Mezgé épületére
2018. Április 11. 16:31, szerda | Helyi

Napelemek kerültek a Mezgé épületére

Nem hiába kapta meg elsőként városunkban a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Intézmény az ökoiskola címet, hiszen az iskola legújabb beruházása is hozzájárul a környezetvédelemhez.

Ismét szép eredményekkel tértek haza a mezgés diákok
2018. Március 28. 09:22, szerda | Helyi

Ismét szép eredményekkel tértek haza a mezgés diákok

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola idén első alkalommal vett részt történelem és földrajz témájú vetélkedőn.

Első lett a mezgés Iancio Szilárd az 58. Országos Húsipari termékgyártó Szakma Kiváló Tanulója Versenyen
2018. Március 12. 10:28, hétfő | Helyi

Iancio Szilárd 1. helyezettként (94%-os összesített eredménnyel), Máté Zoltán pedig 3. helyezettként (92%-os összesített eredménnyel) állhatott fel a dobogóra.

Közel kétszáz töltött káposzta elfogyott a disznótoron
2018. Február 20. 10:28, kedd | Helyi

Közel kétszáz töltött káposzta elfogyott a disznótoron

Sajnálhatja az, aki nem látogatott el február 17-én a városközpontba a Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola hagyományőrző disznóvágására.

A japánokat is elbűvölték a félegyházi mezgések termékei
2018. Február 19. 11:24, hétfő | Helyi

A japánokat is elbűvölték a félegyházi mezgések termékei

A japán termelőknek és feldolgozóknak annyira ízlettek a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium diákjainak termékei, hogy február 12-én ellátogattak az iskolába.

Joggal büszkék a mezgések az általuk készített kolbászra-májasra
2018. Február 12. 12:39, hétfő | Helyi

Joggal büszkék a mezgések az általuk készített kolbászra-májasra

Dobogós helyen végeztek a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium diákjai a napokban megrendezett XI. Budapesti Mangalica Fesztiválon.

A Mezgé közel 140 végzős diákja büszke a kék szalagra
2018. Február 03. 10:00, szombat | Helyi

A Mezgé közel 140 végzős diákja büszke a kék szalagra

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola január 2-án tartotta szalagavató ünnepségét a Constantinum Intézmény tornacsarnokában.

Újra lesz pék-cukrász képzés a mezőgazdasági iskolában
2018. Február 03. 09:08, szombat | Helyi

Újra lesz pék-cukrász képzés a mezőgazdasági iskolában

Tavaly december végén megjelent az OKJ módosításában újra a pék-cukrász szakma. Már nagyon régóta küzdöttek – különösen a vidéki iskolák – azzal a problémával, hogy ezt a szakmát megszüntették egy tollvonással.

Félegyházi diákok a régió legjobb hentesei
2018. Január 10. 16:34, szerda | Helyi

Félegyházi diákok a régió legjobb hentesei

Húsipari Termékgyártó Regionális Versenyt rendeztek ma (január 10-én) a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskolának tanvágóhídján.