Hírek
2018. Február 19. 11:24, hétfő |
Helyi
Forrás: Adrienn
A japánokat is elbűvölték a félegyházi mezgések termékei
A japán termelőknek és feldolgozóknak annyira ízlettek a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium diákjainak termékei, hogy február 12-én ellátogattak az iskolába.
A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium szaktanárai és diákjai a Budapesti Mangalica Fesztiválon találkoztak először azokkal a japán termelőkkel, akik a fesztivált követően szerettek volna részt venni az iskola által tartott szakmai bemutatón.
A küldöttség elsőként a tangazdaságban ismerkedett meg a mangalica tenyésztésével, majd ezt követően a tanvágóra mentek, ahol végignézhették a vágást és feldolgozás folyamatát.
Mint ahogy azt a küldöttség tagjai lapunknak nyilatkozták – hazájukban kifejezetten japán sertések tenyésztésével foglalkoznak, emellett pedig éttermeket is működtetnek, ahol elsősorban sonkákkal és minőségi húsokkal kedveskednek a betérő vendégeknek. Azt is elmondták, hogy nyitottak az újdonságokra, többek között ezért is figyeltek fel a mezgés diákok mangalica termékeire. Nem titkolták azt sem, hogy hazatérve minden bizonnyal meg fogják teremteni a mangalica tartásának feltételeit és reményeik szerint a felhasználásának gazdag skáláját is ki fogják használni, hála a félegyházi iskola sokrétű szakmai bemutatójának.
Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 17:02, kedd | Helyi
Május 14-én Kiskunfélegyházára érkezik a Tour de Hongrie mezőnye
2026. május 14-én Kiskunfélegyházán halad át a 47. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárverseny mezőnye. A versenyzők várhatóan 14:30 körül érkeznek Tiszaalpár felől, majd Fülöpjakab irányába folytatják útjukat.
2026. Május 12. 14:03, kedd | Helyi
Váratlanul elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok
Elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
2026. Május 11. 09:02, hétfő | Helyi
Megkezdődött a pályaszerkezet cseréje a Kőrösi utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Kőrösi utca II. ütemének kivitelezési munkálatai újabb szakaszhoz érkeztek, megkezdődött a pályaszerkezet cseréje
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.





