2024. április 19, péntek - Emma

Büszkén viselik kék szalagjaikat a Mezgés diákok
2020. Február 04. 09:19, kedd | Helyi

Büszkén viselik kék szalagjaikat a Mezgés diákok

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium január 31-én tartotta Szalagavató Ünnepségét a Constantinum Intézmény Tornacsarnokában.

Óriási sikerek a MEZGÉ szakmai kapcsolatrendszerében
2020. Január 31. 12:39, péntek | Helyi

Óriási sikerek a MEZGÉ szakmai kapcsolatrendszerében

A Félegyházi MEZGÉ -mint Agrár-tudásközpont- kiváló szakmai és társadalmi kapcsolatrendszerrel büszkélkedhet.

Míves bőr alkotások kerülnek ki a mezgés diákok kezei alól
2020. Január 09. 10:35, csütörtök | Helyi

Míves bőr alkotások kerülnek ki a mezgés diákok kezei alól

A félegyházi mezőgazdasági szakgimnázium diákjai, első alkalommal mutatták be az iskola bőrműves szakkörén készített bőr alkotásokat.

Elismerték a Mezgés diákok kertszépítő munkáját
2019. November 27. 10:43, szerda | Helyi

Elismerték a Mezgés diákok kertszépítő munkáját

Idén, november 25-én, 4. alkalommal rendezték meg a Ments meg egy kertet díjátadóját, melyet az Agrártárca fenntartásában működő iskolák részére hirdetnek ki.

Érdeklődnek a diákok az agrár szakmák iránt
2019. Október 16. 16:25, szerda | Helyi

Érdeklődnek a diákok az agrár szakmák iránt

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium Szakközépiskola és Kollégium a Foglalkozások Hete elnevezésű program egyik fő állomása volt október 16-án.

A kétezer szendvicsből nemcsak a diákok laktak jól
2019. Október 14. 08:18, hétfő | Helyi

A kétezer szendvicsből nemcsak a diákok laktak jól

A Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskola és Kollégium húsz éve minden évben megszervezi az Egészségnapot.

A félegyházi MEZGÉ-sek lettek az Ászok Ászai az OMÉKON
2019. Október 01. 08:28, kedd | Helyi

A félegyházi MEZGÉ-sek lettek az Ászok Ászai az OMÉKON

Az Agro Napló, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara és az Agrármarketing Centrum az OMÉK kiállításon első alkalommal rendezi meg Az Ászok Ászai szakmai vetélkedőt.

Nemcsak paprikás krumpli, hanem csicsóka is került az asztalra
2019. Április 19. 08:00, péntek | Helyi

Nemcsak paprikás krumpli, hanem csicsóka is került az asztalra

Mint minden évben, idén is Mezgés nappal indította a tavaszi szünetet a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium.

Szép eredménnyel tért haza Molnár Laura a Pék SZKTV versenyről
2019. Március 19. 15:43, kedd | Helyi

Szép eredménnyel tért haza Molnár Laura a Pék SZKTV versenyről

2019. március 12-14. került megrendezésre a 60. Pék Szakma Kiváló Tanulója Verseny Székesfehérváron.

Díjazták a „kertmentőket”
2019. Február 28. 14:12, csütörtök | Helyi

Díjazták a „kertmentőket”

A 2018-as Ments meg egy kertet program díjátadóján vett részt a Mezgé kertmentő csapata melyet idén Budapesten a Vajdahunyad várában a Mezőgazdasági Múzeum konferenciatermében rendeztek meg.

II. Mezgés Disznótor
2019. Február 26. 12:19, kedd | Helyi

II. Mezgés Disznótor

Hagyományos népi disznótort rendez a félegyházi ezőgazdasági iskola a városközpontban, a Könyvtár mögött (jégpálya helyén) március 2-án 8 órától.

Agrárképzési bázis lehet Félegyházán
2018. December 05. 08:18, szerda | Helyi

Agrárképzési bázis lehet Félegyházán

Többmilliárdos fejlesztés keretében a térség meghatározó agrárképzési központjává alakítanák át a Kiskunfélegyházi Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Szakképző Iskolát.