2024. május 1, szerda - Fülöp

Bor- és Pálinkaünnep a Kossuthvárosban
2014. Október 04. 16:56, szombat |

Bor- és Pálinkaünnep a Kossuthvárosban

Bor- és Pálinkaünnepet tartottak ma (október 4-én) a Kossuthvárosban. A kezdeti rossz idő ellenére is jó hangulat uralkodott a rendezvényen.

Újra ebzárlat!
2014. Október 04. 16:54, szombat |

Újra ebzárlat!

Megyénkben ebzárlat és legeltetési tilalom kezdődött ma (október 4.), melynek időtartama várhatóan 2 hét. A tilalmat a rókák őszi veszettség ellni országos immunizálási kampánya miatt rendelték el.

Pezseg az élet a lakótelepen
2014. Október 04. 16:50, szombat |

Pezseg az élet a lakótelepen

Sok színes program várja a lakótelepiek és az odalátogató nézőközönséget október 4-5-én reggeltől estig.

Feladták a leckét a főzőverseny zsűrijének
2014. Október 04. 15:53, szombat |

Feladták a leckét a főzőverseny zsűrijének

Nehéz dolga volt a főzőverseny zsűrijének a X. Lakótelepi Fesztiválon. Finomabbnál finomabb különlegességek és ínyenc falatok készültek el a délelőtt folyamán.

Jó fogás a Lóúsztatónál
2014. Október 04. 15:43, szombat |

Jó fogás a Lóúsztatónál

Harminchét horgász mérte össze tudását ma (október 4-én) reggel 7 órától a délelőtt folyamán a X. Lakótelepi Horgászversenyen a Lóúsztató tavainál.

Főzőverseny a X. Lakótelepi Napok keretében
2014. Október 04. 11:56, szombat |

Főzőverseny a X. Lakótelepi Napok keretében

Ma (október 4-én) a X. Lakótelepi Napok keretében főzőversenyt rendeztek a Petőfi lakótelepen.

A szemerkélő eső sem riasztotta el a horgászokat
2014. Október 04. 08:07, szombat |

A szemerkélő eső sem riasztotta el a horgászokat

Három kategóriában – felnőtt egyéni, ifi-női egyéni, gyermek egyéni – mérik össze tudásukat a horgászok ma (október 4-én) délelőtt X. Lakótelepi Horgászversenyen a lóúsztatói tavaknál.

Október 4. az Állatok Világnapja
2014. Október 04. 08:00, szombat |

Október 4. az Állatok Világnapja

Az Állatok Világnapját 1931 óta ünnepeljük. Ezen a napon az állati lét minden formája ünnepelt. A világ minden táján számos templomban az október negyedikéhez legközelebb eső vasárnapon megáldják az állatokat.

200 millió forintot költöttek a kórházra
2014. Október 04. 05:14, szombat |

200 millió forintot költöttek a kórházra

A „Rehabilitációs szolgáltatások fejlesztése a Dél-Alföldi régióban” című pályázaton elnyert mintegy 180 millió forintnak köszönhetően megújult a városi kórház főépületének harmadik szintje.

Megszentelték a Dankó Pista utcai bölcsődét
2014. Október 04. 05:09, szombat |

Megszentelték a Dankó Pista utcai bölcsődét

Kapás Mihály a Szent István templom káplánja október 3-án felszentelte a Dankó Pista utca bölcsőde termeit és kiszolgáló helyiségeit.

Szentmisével kezdődött a X. Lakótelepi napok
2014. Október 04. 05:07, szombat |

Szentmisével kezdődött a X. Lakótelepi napok

Rendhagyó szentmisével kezdődött el az idei lakótelepi napok programsorozata az Asztalos János utcai keresztnél. Az egyházi szertatást Tamás Sándor atya, az Ótemplom káplánja celebrálta.

Időskorúakat rabolt ki
2014. Október 03. 14:18, péntek |

Időskorúakat rabolt ki

Őrizetbe vették a rendőrök azt a 16 éves fülöpszállási férfit, aki egyedül élő idős asszonyokhoz tört be és elvette értékeiket.