2024. április 19, péntek - Emma

Bugacon is szüreti báloztak
2014. Szeptember 21. 08:23, vasárnap |

Bugacon is szüreti báloztak

Nótaszóval vonultak végig a díszes fogatok és mezőgazdasági gépek Bugac utcáin szeptember 20-án, hogy toborozzák a népet a szüreti mulatságra.

Cikis betegségek
2014. Szeptember 21. 08:00, vasárnap |

Cikis betegségek

Ami miatt az orvos előtt is pironkodunk

Borszentelés, szüreti mulatság a Gazdakörben
2014. Szeptember 21. 04:49, vasárnap |

Borszentelés, szüreti mulatság a Gazdakörben

Közel harminc fogat és mellettük még sok számos csikós, népviseletbe öltözött fiatal lovas érkezett a Gazdakörökből a Szent István templom elé szeptember 20-án, ahová felszentelésre hozták az idei szőlőtermésből készült bort.

Térségi Nyugdíjasok Kulturális Találkozója
2014. Szeptember 21. 04:35, vasárnap |

Térségi Nyugdíjasok Kulturális Találkozója

A Hatodik alkalommal megrendezésre kerülő Térségi Nyugdíjasok Találkozójának városunk adott otthont szeptember 20-án a Constantinum Intézményben.

Hatalmas gázoszlop tört fel Kiskunfélegyháza mellett
2014. Szeptember 20. 17:56, szombat |

Hatalmas gázoszlop tört fel Kiskunfélegyháza mellett

Megsérült egy hét bar nyomású gázvezeték, emiatt mintegy tíz méter magas gázoszlop tört fel a földből Kiskunfélegyháza külterületén szombat kora délután.

Újdonsült kutyások kisokosa
2014. Szeptember 20. 14:00, szombat |

Újdonsült kutyások kisokosa

Újdonsült kutyások sokszor elbizonytalanodnak, ha valami szokatlant vesznek észre kedvencükön. Aprócska családtagjuk máris megbetegedett volna?!

Családi programmal folytatódott a Széchenyi-nap
2014. Szeptember 20. 13:11, szombat |

Családi programmal folytatódott a Széchenyi-nap

Családi programmal folytatódott ma (szeptember 20.) a Platán utcai Általános iskola Széchenyi-napja.

Széchenyi-nap a Platán iskolában
2014. Szeptember 20. 06:57, szombat |

Széchenyi-nap a Platán iskolában

A legnagyobb magyarra, Gróf Széchenyi Istvánra emlékeztek szeptember 19-én a Platán utcai Általános Iskolában. A rendezvényre meghívást kaptak a József Attila és a gátéri Széchenyi István általános iskolák tanulói is.

Püspöki áldás a Csillag Szolgáltatóponton
2014. Szeptember 20. 06:33, szombat |

Püspöki áldás a Csillag Szolgáltatóponton

2014. szeptember 19-én (pénteken) átadásra került a Csillag Szolgáltatóközpont, melynek kivitelezése a "Komplex telepprogram" keretében valósult meg városunkban.

Füst szivárgott egy lakóépületből Kiskunfélegyházán
2014. Szeptember 19. 15:54, péntek |

Füst szivárgott egy lakóépületből Kiskunfélegyházán

Kiskunfélegyháza külterületén egy negyven négyzetméteres lakóépületből füst szivárgott, pénteken kora délután.

Bizonyítványokat osztottak a Csillagház szolgáltatóházban
2014. Szeptember 19. 13:57, péntek |

Bizonyítványokat osztottak a Csillagház szolgáltatóházban

Újabb állomásához érkezett a „Komplex telep-program”. Az általános iskolai képzésben résztvevők vehették át szeptember 18-án a bizonyítványaikat

Emléktáblát avattak Nyirő József tiszteletére
2014. Szeptember 19. 11:56, péntek |

Emléktáblát avattak Nyirő József tiszteletére

Az erdélyi magyar irodalom kiemelkedő alakjának, Nyirő Józsefnek állítottak emléket Szikszai László önkormányzati képviselő, dr. Tarjányi József és Bozóki István felajánlásának köszönhetően.