2024. április 24, szerda - György

Az ünnepi rosszullét háttérben magas vérnyomás is állhat
2015. December 10. 11:20, csütörtök |

Az ünnepi rosszullét háttérben magas vérnyomás is állhat

Az ünnepek előtti megterhelés sokszor odáig fajul, hogy az ember rosszul lesz. megszédül, megfájdul a feje, szaporán kezd verni a szíve, izzad, esetleg fekete körök, vagy más, múló látászavar jelentkezik nála.

Ennyivel marad több a zsebében jövőre
2015. December 10. 08:06, csütörtök |

Ennyivel marad több a zsebében jövőre

Csökken a személyi jövedelemadó, nő a családi adókedvezmény, egyszerűbb lesz az adóbevallás, kevesebbet kell fizetni a sertéshúsért, és könnyebb lesz ügyeket intézni.

Figyelem és segítség a tanyákon
2015. December 10. 08:00, csütörtök |

Figyelem és segítség a tanyákon

A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság munkatársai 2015. december 8-án a külterületeken élők biztonságának erősítése érdekében fokozott ellenőrzést hajtottak végre.

Akik a legszebben meséltek
2015. December 09. 18:59, szerda |

Akik a legszebben meséltek

Lezárult a Petőfi Sándor Városi Könyvtár által szervezett az Én népmesém című városi mesemondó találkozó, melyre ezúttal is szép számmal jelentkeztek az iskolások.

Pompázik karácsonyfa a lakótelepen élőknek is
2015. December 09. 17:38, szerda |

Pompázik karácsonyfa a lakótelepen élőknek is

December 8-án állították fel erőt, ügyességet és energiát nem kímélő munkával a Közterület felügyelők, a Rendőrség, valamint Lantos Szabolcs közreműködésével a 4 méter magas karácsonyfát.

Friss állásajánlatok
2015. December 09. 16:39, szerda |

Friss állásajánlatok

A Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztályának jelenlegi állásajánlatai 2015. december 1-től a következők:

Változások a Hivatalok nyitva tartásában
2015. December 09. 16:26, szerda |

Változások a Hivatalok nyitva tartásában

Decemberben változik a Kiskunfélegyházi Járási Hivatal, a Kormányablak Osztály ügyfélfogadása. A Hatósági és Gyámügyi Osztály, az Élelmiszerlánc-Biztonsági és Állategészségügyi Osztálya elköltözik.

Adventi Hangverseny
2015. December 09. 15:15, szerda |

Adventi Hangverseny

A Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete szeretettel meghív minden érdeklődőt az Adventi Hangversenyére 2015. december 13-án (vasárnap) 16:30 órára a Szent István Templomba.

A munka törvénykönyve: legfontosabb módosítások
2015. December 09. 14:51, szerda |

A munka törvénykönyve: legfontosabb módosítások

A Munka Törvénykönyvét érintő változások mellett a közszolgálatra vonatkozó joganyagot, a munkavédelmemről, valamint a munkaügyi ellenőrzésről szóló törvényt is módosították.

Tej nélkül az élet
2015. December 09. 14:30, szerda |

Tej nélkül az élet

A MAGYAR LAKOSSÁG közel egyharmada laktózérzékeny. Ha ön is közéjük tartozik, akkor tudja, hogy mi mindenről kell lemondani emiatt.

Mikor az asztalra egészséges kenyér kerül
2015. December 09. 10:43, szerda |

Mikor az asztalra egészséges kenyér kerül

Éljünk egészségesen! - címmel előadást, könyvbemutatót és kóstolást tartott az Oltalom Alapítvány munkatársa Gyarmati Mihály a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Elkezdődött az Irgalmasság éve
2015. December 09. 10:14, szerda |

Elkezdődött az Irgalmasság éve

A több mint 250 éves Sarlós Boldogasszony templomban nyitotta meg az Irgalmasság rendkívüli évét dr. Bábel Balázs, a Kalocsa-Kecskeméti Főegyházmegye érseke.