2024. április 24, szerda - György

A gyermekkori kötődés szerepe felnőttkorban
2015. Június 09. 11:59, kedd | Helyi

A gyermekkori kötődés szerepe felnőttkorban

Ma (június 9-én) Gréczi Judit egészségfejlesztő, mentálhigiénés fejlesztő, védőnő hasznos tanácsokkal látta el a Betűbölcsi tanévzáró előadásán a kismamákat, kispapákat.

Hírek a Szent István templomból
2015. Március 28. 17:39, szombat | Helyi

Hírek a Szent István templomból

TEMPLOMI HIRDETÉS - 2015. március 29. (VIRÁGVASÁRNAP) Az Úr szenvedésének vasárnapja SZENT ISTVÁN TEMPLOM

Megvannak a beiratkozási időpontok
2015. Március 26. 14:32, csütörtök | Helyi

Megvannak a beiratkozási időpontok

Kiskunfélegyháza város képviselő-testülete március 25-én szavazott az óvodai és bölcsődei beiratkozások dátumáról.

Gyerekülés: kiderült, fordítva kellene használni
2015. Március 14. 15:00, szombat | Helyi

Gyerekülés: kiderült, fordítva kellene használni

Sokan úgy vélik, egészen négyéves korig jobb, ha a kicsik menetiránynak háttal utaznak a kocsiban, sőt a menetirány szerinti ültetés életveszélyes.

Ép testben, ép lélek!
2015. Március 03. 11:08, kedd | Helyi

Ép testben, ép lélek!

Tóth Ibolya mentáltréner volt ma (március 3-án) a könyvtár baba-mama klubjának vendége. A Betűbölcsi foglalkozáson az előadó a mentális egészség fontosságára hívta fel az érdeklődők figyelmét.

Zavarja a gyermekek alvását az okostelefon
2015. Január 08. 11:00, csütörtök | Helyi

Zavarja a gyermekek alvását az okostelefon

Kevesebbet alszanak azok a gyermekek, akiknek a szobájukban okostelefon vagy táblagép van - derül ki egy amerikai tanulmányból.

A stresszkezelés már gyermekkortól tanulható
2015. Január 06. 14:20, kedd | Életmód

A stresszkezelés már gyermekkortól tanulható

A válások, családi konfliktusok és a növekvő iskolai elvárás miatt nagy nyomás nehezedik a gyerekekre.

4 mondat, amivel végleg elveszíted a tekintélyed a gyerek előtt
2015. Január 03. 12:00, szombat | Helyi

4 mondat, amivel végleg elveszíted a tekintélyed a gyerek előtt

A kiabálás, a szidás és a nyaggatás nem megfelelő módjai a gyerekkel való kommunikációnak. Ha üvöltesz, ráripakodsz vagy leszidod, azzal csupán azt közlöd vele, hogy a gyeplő kicsúszott a kezedből.

Vízkereszti kórusfesztivál
2014. Január 05. 14:19, vasárnap | Helyi

Vízkereszti kórusfesztivál

A város kórusainak részvételével rendez kórusfesztivált január 6-án 16.30 órai kezdettel a Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete a Szent István templomban.

XXII. Szilveszteri Futóverseny a Kossuth utcán
2013. December 31. 18:55, kedd | Helyi sport

XXII. Szilveszteri Futóverseny a Kossuth utcán

2013. december 31-én 22. alkalommal rendezte meg hagyományos Szilveszter napi futóversenyét a Szuperinfó Futóklub, idén is nagy sikerrel.

Karácsonyfát állítottak a Bankfaluban
2013. December 13. 19:20, péntek | Helyi

Karácsonyfát állítottak a Bankfaluban

Lakossági kezdeményezésre állítottak ma (december 13-án) karácsonyfát a bankfalui keresztnél

Adventi naptár
2013. December 07. 19:36, szombat | Belföld

Adventi naptár

Minden nap kinyitunk egy ablakocskát és csemegézünk karácsonyig. Így még örömtelibb a várakozás az ünnepre.