2024. április 25, csütörtök - Márk

2015. Március 28. 17:39, szombat | Helyi

Hírek a Szent István templomból

TEMPLOMI HIRDETÉS - 2015. március 29. (VIRÁGVASÁRNAP)
Az Úr szenvedésének vasárnapja
SZENT ISTVÁN TEMPLOM

TEMPLOMI HIRDETÉS

2015. március 29.

VIRÁGVASÁRNAP
AZ ÚR SZENVEDÉSÉNEK VASÁRNAPJA

SZENT ISTVÁN TEMPLOM

1. Áttérünk a nyári időszámításra. A mai naptól kezdve minden nap 7 órakor kezdjük az esti szentmisét.
  2. Most vasárnap a 9 órai és a ½ 11-es szentmisében végezzük a barkaszentelést.
  3. Március 30-án, nagyhétfőn délelőtt lesz az idős, beteg húsvéti gyóntatása. Kérjük, hogy idős, beteg rokonaikat, ismerőseiket jelentsék be a sekrestyében vagy a Plébánián.
  4. Templomunk húsvét előtti nagytakarítása március 31-én, kedden reggel 8 órakor kezdődik. Kérjük, hogy akik tudnak, jöjjenek el, segítsenek!
  5. Nagycsütörtökön, nagypénteken és nagyszombaton reggel 7 órakor elvégezzük a Jeremiás síralmait, a szertartások este 6 órakor kezdődnek. Nagypénteken délután 3 órakor kezdődik a Kálváriánál a keresztút. A nagyheti szertartások részletes rendje a templomi hirdetőtáblán olvasható.
  6. Húsvét vasárnap a 9 órai szentmise keretében húsvéti ételszentelési szertartást végzünk. Kérjük, hogy a családok hozzák magukkal megszentelendő húsvéti ételeiket!
  7. „Újplébánia” címmel egyházközségi kiadvány jelent meg. Térítésmentesen elvihető a szentmise végén.
  8. A Szent Imre Cserkészcsapat városi papír és vasgyűjtést szervez április 11. és 19. között. Akinek van felajánlható papír és vas-hulladéka, kérjük, jelezze a sekrestyében vagy a plébánián névvel, címmel, telefonszámmal, s egy időszak megadásával, amikor a cserkészek otthon találják. A befolyt összeget a cserkészcsapat és a gyerekek táborozásához használjuk fel.

2024. Április 25. 19:54, csütörtök | Helyi

Anyakönyvi hírek

Az alábbiakban legfrissebb anyakönyvi híreinket olvashatják.

2024. Április 24. 14:04, szerda | Helyi

Gyermekrajzpályázatot hirdet a MÁV a balesetek megelőzése érdekében

2024. Április 24. 12:16, szerda | Helyi

Idén is megrendezik a Fülemülék éjszakája programsorozatot