2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Közel 400 szeretetdobozt juttatott el a gyerekeknek a kiskunfélegyházi Máltai Szeretetszolgálat
2016. December 13. 16:25, kedd | Helyi

A Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kiskunfélegyházi Csoportjának Mikulása idén sem pihent, csakúgy, mint tavaly, most is rendhagyó módon, énekelve, gitározva és mesét mondva látogatott el a Városi Kórházba.

Évzáró Növendékkoncert a Rocktár történetében először
2016. December 05. 15:27, hétfő | Helyi

Évzáró Növendékkoncert a Rocktár történetében először

Rocktár Élőzenei Bázis eddig nyolc éves történetében először évzáró NÖVENDÉKKONCERTET tart 2016. december 9-én, pénteken 19 órakor, hogy megmutassuk, nálunk "miből is lesz a cserebogár".

Mézeskalács meseváros kiállításmegnyitó a Kiskun Múzeumban
2016. December 02. 16:00, péntek | Helyi

Mézeskalács meseváros kiállításmegnyitó a Kiskun Múzeumban

A mézeskalács meseváros kiállítást 2016. december 3-án, szombaton 15 órakor dr. Ónodi Izabella önkormányzati képviselő, a Művelődési és Szociális Bizottság elnöke nyitja meg.

Véradások decemberben
2016. November 09. 10:13, szerda | Helyi

Véradások decemberben

Decemberben is szervez véradást a Vöröskereszt Kiskunfélegyházi Szervezete. Vért adhat minden egészséges ember, aki már betöltötte 18. életévét, de még nincs 65 éves, testsúlya pedig meghaladja az 50 kg-ot.

Őszi családi szombat délelőtt a Könyvtárban
2016. Szeptember 25. 07:17, vasárnap | Helyi

Őszi családi szombat délelőtt a Könyvtárban

Az Országos Könyvtári Napok keretében szeretettel hívják és várják a családi minden tagját 2016. október 8-án, szombaton 8-12 óráig, a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmába!

Mitől romlik a gyerek szeme?
2016. Szeptember 08. 09:24, csütörtök | Helyi

Mitől romlik a gyerek szeme?

A tabletek és az okostelefonok korában a gyerekek sokkal korábban kezdik fárasztani a szemüket, és előbb lehet szükség szemüvegre is. Íme néhány tipp, ami segíthet pihentetni a szemet.

Egyre több gyerek lesz internetfüggő - ezekkel segíthetnek a szülők
2016. Július 31. 18:00, vasárnap | Helyi

Egyre több gyerek lesz internetfüggő - ezekkel segíthetnek a szülők

A gyerekek és szüleik között gyakran az internet használata miatt alakulnak ki viták.

Minden ötödik családban konfliktusforrás az internet
2016. Július 15. 12:43, péntek | Helyi

Minden ötödik családban konfliktusforrás az internet

A szülők harmada egyenesen úgy érzi, hogy az online világ elszigeteli őket a gyermekeiktől.

Így óvd meg a gyermeked a zaklatástól
2016. Június 18. 17:00, szombat | Helyi

Így óvd meg a gyermeked a zaklatástól

Kényes téma a szexuális zaklatás, de mint oly sokszor, itt is a megelőzés lehet a legjobb taktika. Összegyűjtöttünk pár hasznos tanácsot.

Mit csinálnak gyerekeink a világhálón?
2016. Június 14. 08:23, kedd | Helyi

Mit csinálnak gyerekeink a világhálón?

Szinte már a második anyanyelvük: a gyerekek a technikával együtt nőnek fel, az okostelefon, a számítógép az életük egyik legfontosabb része.

Színes műsor tarkította a gyermeknapi programok sorát
2016. Május 30. 15:58, hétfő | Helyi

Színes műsor tarkította a gyermeknapi programok sorát

Május 29-én városunk önkormányzata és a művelődési központ jóvoltából számos érdekes előadásnak lehettek szem- és fültanúi, akik a Petőfi térre látogattak.

Gyereknap a Könyvtárban
2016. Május 30. 11:54, hétfő | Helyi

Gyereknap a Könyvtárban

Május 28-án (szombaton) a Gyermekbirodalom is megtelt a szórakozni és kikapcsolódni vágyó családokkal.