2024. április 16, kedd - Csongor

Elindult az év legforgalmasabb hete az üzletekben
2016. December 17. 09:04, szombat | Belföld

Elindult az év legforgalmasabb hete az üzletekben

A karácsony előtti hét az év legerősebb időszaka az üzletekben, az arany hétvégén és a következő napokban a kereskedők az eddiginél is nagyobb forgalomra számíthatnak az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) szerint.

Még két hét van hátra a beteljesedés napjáig
2016. December 11. 14:36, vasárnap | Helyi

Még két hét van hátra a beteljesedés napjáig

December 10-én Hajagos Gyula esperes Csányi Józseffel, Kiskunfélegyháza polgármesterével lángra lobbantotta a harmadik adventi gyertyát városunk adventi koszorúján.

Adventi Hangverseny a Szent István Templomban
2016. December 09. 09:00, péntek | Helyi

Adventi Hangverseny a Szent István Templomban

A Kiskunfélegyházi Zenebarátok Egyesülete szeretettel meghív minden érdeklődőt az Adventi Hangversenyére 2016. december 11-én (vasárnap) 16 órára a Szent István Templomba.

2016. December 08. 11:28, csütörtök | Helyi

December 20-23-ig a Petőfi téren felállított sátorban különböző rendezvények színesítik az adventi várakozást.

Az advent ne a türelmetlen várakozásról szóljon
2016. December 04. 07:31, vasárnap | Helyi

Az advent ne a türelmetlen várakozásról szóljon

A várakozás önmagában is örömteli, ha arra készülünk, hogy örömöt szerezzünk a másiknak. Ez a fajta készület, amelyben fel lehet töltődni, ez a fajta készület örömmel tölti be a szívünket.

Megéri pár órát utazni
2016. December 03. 19:00, szombat | Helyi

Megéri pár órát utazni

Ide kell menni karácsonyi vásárba!

Advent: nagy készülődés, apró változások
2016. December 03. 17:00, szombat | Helyi

Advent: nagy készülődés, apró változások

Adventkor időnként talán túl sok külsőség, túl sok az, amit magunk köré szervezünk az ünnep közeledtével:

Mérsékletességre intett Ferenc pápa advent első vasárnapján
2016. November 28. 05:00, hétfő | Külföld

Mérsékletességre intett Ferenc pápa advent első vasárnapján

Ne hagyjuk magunkat uralni az anyagi javaktól! - erre intett Ferenc pápa advent első vasárnapján a Szent Péter téren mondott beszédében.

Fellobbant az adventi koszorú első gyertyalángja
2016. November 27. 19:34, vasárnap | Helyi

Fellobbant az adventi koszorú első gyertyalángja

Városunk főutcája és terei november 26-án este ünneplőbe öltözött. Az adventi koszorú első gyertyalángjának meggyújtására nagyon sokan összesereglettek a Polgármesteri Hivatal elé.

Advent a böjt, a bűnbánat és a jócselekedetek ideje
2016. November 27. 05:07, vasárnap | Belföld

Advent a böjt, a bűnbánat és a jócselekedetek ideje

Vasárnap kezdődik az advent, a karácsonyra való lelki felkészülés négy vasárnapon át tartó időszaka. A katolikusok ilyenkor böjttel, bűnbánattal és jócselekedetekkel készülnek Jézus születésének ünnepére

Adventi készülődés kicsiknek, nagyoknak
2016. November 25. 14:24, péntek | Helyi

Adventi készülődés kicsiknek, nagyoknak

Szeretettel várja a kicsiket és nagyokat a Waldorf Óvoda és Iskola a Móra Ferenc Művelődési Központba 2016. november 26-án, szombaton délután.

Forgalom-korlátozás a Kossuth Lajos utcán
2016. November 24. 14:01, csütörtök | Helyi

Forgalom-korlátozás a Kossuth Lajos utcán

Adventi gyertyagyújtás idején a Kossuth Lajos utca a Kazinczy utcától az E5-ös főútig lezárásra kerül.