2024. október 24, csütörtök - Salamon

2016. December 18. 10:03, vasárnap | Helyi
Forrás: Szent István Templom plébániája

Hírek a Szent István Templomból

Advent negyedik vasárnapja - 2016. december 18.

1. Most vasárnap este 6 órakor a Kiskunfélegyházi Koncert Fúvószenekar hangversenyt tart a Kossuth Iskola tornatermében.

2. December 19-én és 20-án, hétfőn és kedden délelőtt keresik felazokat az időseket, betegeket, akik nem tudnak elmenni a templomba a karácsonyi ünnepek alatt, hogy ők is elvégezhessék karácsonyi
szentgyónásukat és szentáldozáshoz járulhassanak. Kérik, hogy jelentsék be idős, beteg rokonaikat ismerőseiket a sekrestyében vagy a plébánián!

3. Megérkezett az egyházközségbe a betlehemi láng. Akik szeretnék elvinni otthonaikba, azok menjenek be a plébániára!

4. December 24-én, szombaton 6 órakor tartják az utolsó adventi hajnali misét. Azon a napon este nem lesz szentmise a templomban.

5. December 25-én, Karácsonykor, Jézus Krisztus születésének ünnepén éjjel 12 órakor kezdjük az éjféli misét. Előtte ½ 12-től a templom énekkara énekes áhítatot tart.

6. December 25-én, vasárnap reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, ½ 11-kor és este 6 órakor tartanak szentmisét.

7. December 25-én, vasárnap a 9 órai szentmise keretében az egyházközség hittanosai betlehemes játékot mutatnak be.

8. Karácsony másnapján, december 26-án, hétfőn reggel 7-kor, délelőtt 9-kor, fél 11-kor és este 6 órakor lesz szentmise a templomban.

9. Vonatos egyházközségi zarándoklatot szerveznek a 2017. évi csíksomlyói búcsúra. A nagy érdeklődés miatt már most kell jelentkezni az útra. Részletes tájékozató a plébánián kapható.

2024. Október 24. 10:37, csütörtök | Helyi

Elkészült a kétmilliomodik autó a kecskeméti Mercedes-Benz Gyárban

Újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett a kecskeméti Mercedes-Benz Gyár, októberben legördült a gyártósorról a kétmilliomodik jármű. A jubileumi modell egy tisztán elektromos hajtású, ötüléses EQB.

2024. Október 24. 09:53, csütörtök | Helyi

Egy nap alatt 55 tonna illegális szemetet gyűjtött össze a Magyar Közút

Csak ezen a napon összesen 55 tonnát meghaladó hulladékot szállítottak el hivatalos lerakóhelyekre a közutas szakemberek.

2024. Október 24. 09:35, csütörtök | Helyi

Településtörténeti mérföldkő: megépül az M5 autópálya csomópontja Kunszálláson

Kedden kora délután sajtótájékoztató keretében jelentette be Lezsák Sándor országgyűlési képviselő és Almási Roland Márk polgármester, hogy megépül az M5 autópálya kunszállási lehajtója.

2024. Október 22. 19:42, kedd | Helyi

Tájékoztató katasztrófavédelmi gyakorlatról