2024. április 23, kedd - Béla

Őszi feladatlista
2014. Október 11. 11:00, szombat | Helyi

Őszi feladatlista

Pár dolog, amit szívesen elodáznál, de ne tedd!

52 méter magas már a víztorony
2014. Október 07. 10:09, kedd | Helyi

52 méter magas már a víztorony

A terveknek megfelelően halad az ezerötszáz köbméteres víztorony építése a Petőfi lakótelep mellett, a Tanyasori és a Körösi utca által körbezárt területen.

Új eljárás az ivóvíz arzénmentesítésére
2014. Szeptember 09. 11:05, kedd | Belföld

Új eljárás az ivóvíz arzénmentesítésére

Egy új magyar eljárással minimálisra csökkenthető az ivóvíz arzéntartalma, a technológia főként Délkelet-Magyarországon terjedhet el, ahol helyenként az uniós előírás 5-20 szorosát is eléri az arzéntartalom.

Bányatóban ne strandoljon!
2014. Augusztus 16. 13:00, szombat | Helyi

Bányatóban ne strandoljon!

Kívülről csábítóan sekélynek tűnik a bányató, a víz alatt viszont annyira meredek, hogy akár már egy-két lépés után 15-20 méter mélyre süllyedhet a gyanútlan fürdőző.

Edzés hőségben
2014. Július 19. 12:00, szombat | Életmód

Edzés hőségben

A nyári kánikulában is fontos a rendszeres testedzés, ám néhány szabályt be kell tartanunk egészségünk védelmében.

Új víztorony épül Félegyházán
2014. Július 16. 18:07, szerda | Helyi

Új víztorony épül Félegyházán

Ezerötszáz köbméteres víztorony épül rövidesen a Petőfi lakótelep mellett a Tanyasori és a Körösi út által körbezárt területen.

Úszás
2014. Július 06. 15:00, vasárnap | Sport

Úszás

Szinte minden izom dolgozik! Az úszás az egyetlen sportág, amely légzésszabályozásra kényszerít.

Igyunk vizet, de milyet?
2014. Április 13. 08:07, vasárnap | Életmód

Igyunk vizet, de milyet?

Jó ha tudjuk, hogy a leves evése nagyon hasznos, és egészséges dolog, de sótartalma miatt nem számít bele a napi folyadékbevitelünkbe, mint ahogy az alkoholos italok sem. Ezzel szemben a kávé igen.

Friss ivóvíz pillanatok alatt, a természetet utánozva
2014. Január 29. 18:19, szerda | Belföld

Friss ivóvíz pillanatok alatt, a természetet utánozva

Az izraeli SunDwater forradalmi eszközt kínál, amellyel sós vagy szennyezett vizet lehet tisztítani a nap energiáját felhasználva.

Mesterséges kopoltyúval hódíthatjuk meg a vizeket
2014. Január 25. 16:00, szombat | Belföld

Mesterséges kopoltyúval hódíthatjuk meg a vizeket

Egy új, dél-koreai találmány forradalmasíthatja a búvárkodást. A futurisztikus maszkkal halként úszhatunk.

Az 5 legegészségesebb ital
2013. December 25. 08:00, szerda | Életmód

Az 5 legegészségesebb ital

Naponta legalább másfél-két liter folyadékot meg kell inni.

Milyen betegségek gyógyíthatók egy pohár vízzel?
2013. November 03. 12:00, vasárnap | Életmód

Milyen betegségek gyógyíthatók egy pohár vízzel?

Amíg sokan hiába megpróbálják rendbe hozni az egészségüket, és nap mint nap töméntelen mennyiségű tablettát szednek be, a tudósok egyre inkább hajlamosak azt hinni, hogy ennek van egy hatékonyabb és olcsóbb módszere.