2024. április 19, péntek - Emma

Minden, amit a babák fogzásáról tudni kell
2018. Április 17. 16:11, kedd | Helyi

Minden, amit a babák fogzásáról tudni kell

A Betűbölcsi aktuális témája április 17-én a kisbabák fogzása volt.

Családok, orvosok is szavazhatnak az év védőnőjére
2018. Április 16. 10:40, hétfő | Belföld

Családok, orvosok is szavazhatnak az év védőnőjére

Elsősorban a szülők, nagyszülők, de háziorvosok, szülészorvosok, kolléganők is jelölhetik a védőnőket az év védőnője díjra - közölte a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke az M1 aktuális csatorna hétfői műsorában.

Betűbölcsi a városi könyvtárban
2017. November 27. 21:16, hétfő | Helyi

Betűbölcsi a városi könyvtárban

Örömteli találkozások, beszélgetések, előadások, havonta két alkalommal keddenként, könyvek között, játékosan.

Nem számított a díjra
2017. Június 21. 08:21, szerda | Helyi

Nem számított a díjra

Több száz kismama várandóságát és kisgyermek fejlődését kísérte végig az elmúlt harmincnyolc év alatt Szatmáriné Bazsa Rózsa, akit az Év védőnőjének választottak kistelepülés kategóriában.

Megválasztották az év védőnőit
2017. Június 14. 19:33, szerda | Belföld

Megválasztották az év védőnőit

Minden évben szakmai zsűri ítéli oda öt kategóriában a díjakat, idén először azonban a közönség is megválaszthatta kedvencét.

Elismerésben részesültek a félegyházi védőnők
2017. Június 13. 19:47, kedd | Helyi

Elismerésben részesültek a félegyházi védőnők

A Magyar Védőnők Egyesülete 2011 óta minden évben meghirdeti a Év Védőnője jelölést, melynek átadására június 13-án, a Védőnők Napján kerül sor.

Pluszpénzt kapnak a háziorvosok, a fogorvosok és a védőnők
2016. Június 25. 10:00, szombat | Helyi

Pluszpénzt kapnak a háziorvosok, a fogorvosok és a védőnők

Az idén 10 milliárd forintot kapnak a háziorvosok, a házi gyermekorvosok, ezen felül 2 milliárd forintot az alapellátásban dolgozó fogorvosok, illetve szintén 2 milliárd forint jut a védőnőknek

A születés életünk legnagyobb és legszebb csodája
2016. Május 04. 08:50, szerda | Helyi

A születés életünk legnagyobb és legszebb csodája

Számos érdekes előadást tartottak a témával kapcsolatban május 3-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Születés Hete a Könyvtárban
2016. Április 25. 11:54, hétfő | Helyi

Születés Hete a Könyvtárban

"A döntés meghozatala, hogy anyává válj, semmihez nem mérhető: örök időre vállalod,hogy a szíved szüntelenül a testeden kívül őrködjön valaki fölött."

Programok a Születés Hete alkalmából
2015. Április 16. 09:46, csütörtök | Helyi

Programok a Születés Hete alkalmából

2015. május 5-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtár rendezvénytermében (Szent János tér 9.) programok sorozata várja az Érdeklődőket a Születés Hete alkalmából.

Megújult a volt kommendáns hivatal
2014. Június 25. 19:31, szerda | Helyi

Megújult a volt kommendáns hivatal

Huszonhárom millió forintot költöttek a volt kommendáns hivatal épületének rekonstrukciójára.

A védőnői szolgálat Hungarikum
2014. Április 26. 15:00, szombat | Helyi

A védőnői szolgálat Hungarikum

Nemcsak a gyermekvédelmi jelzőrendszerben, de a baba hasfájásakor, fogzásakor és tőlük remélik az anyák a segítő kezet. Csak egy a probléma: kevesen vannak.