2024. április 29, hétfő - Péter

Száz kisfilmben keltették életre a Trianon előtti magyar világot
2022. Május 05. 09:02, csütörtök | Belföld

Száz kisfilmben keltették életre a Trianon előtti magyar világot

Száz egyperces kisfilmben keltették életre a Trianon előtti magyar világot az Elrabolt Hungária című album készítői: a videókon több, ma már nem létező épület is megelevenedik - közölték a szervezők az MTI-vel.

Szakály: A trianoni békediktátum tragédiája nemzeti összetartozássá nemesedett
2020. Október 20. 07:55, kedd | Belföld

Szakály: A trianoni békediktátum tragédiája nemzeti összetartozássá nemesedett

Nagyon sajnálatosnak érzem, hogy éppen idén, amikor a trianoni békediktátum aláírásának 100. évfordulójára emlékezünk, akkor nem lehetünk együtt.

Trianon emlékére zúgtak a harangok
2020. Június 05. 17:26, péntek | Helyi

Trianon emlékére zúgtak a harangok

Június 4-én az Ótemplom előtti Magyarok Nagyasszonya-szobornál gyűltek össze a félegyháziak, hogy megemlékezzenek nemzeti összetartozásunk ünnepnapjáról.

Országszerte megemlékezéseket tartanak
2020. Június 04. 05:00, csütörtök | Belföld

Országszerte megemlékezéseket tartanak

Országszerte megemlékezéseket tartanak csütörtökön az első világháborút lezáró trianoni békeszerződés aláírásának 100. évfordulója, a nemzeti összetartozás napja alkalmából.

Félegyháza Trianonra emlékezik
2020. Május 29. 11:46, péntek | Helyi

Félegyháza Trianonra emlékezik

Kiskunfélegyháza városa is szeretne csatlakozni a megemlékezésekhez június 4-én (csütörtökön)

Trianon 100 – Emlékező videóval készülnek az Összetartozás Napjára
2020. Május 28. 11:33, csütörtök | Helyi

Trianon 100 – Emlékező videóval készülnek az Összetartozás Napjára

Az Összetartozás Napjára készülnek szerte a Kárpát-medencében. Június 4-én, vagyis jövő csütörtökön lesz száz éve, hogy aláírták a trianoni békediktátumot.

Tragikus örökségünkre: a trianoni békeszerződésre emlékeztek
2019. Június 05. 10:00, szerda | Helyi

Tragikus örökségünkre: a trianoni békeszerződésre emlékeztek

A nemzeti összetartozás napján (június 4-én)a trianoni döntésről emlékeztek meg városunkban a Móra Ferenc Gimnázium Emlékparkjában.

Elvehették hegyeinket, vizeinket, de a hitünket nem
2017. Június 05. 15:00, hétfő | Helyi

Elvehették hegyeinket, vizeinket, de a hitünket nem

E szavakkal emlékezett vissza Vitéz Alács Tibor a Trianon-i békediktátum aláírására a június 2-án tartott városi ünnepségen.

A Móra Ferenc Gimnázium tanulói felelevenítették Trianon emlékét
2017. Június 05. 08:00, hétfő | Helyi

A Móra Ferenc Gimnázium tanulói felelevenítették Trianon emlékét

A Móra Ferenc Gimnázium diákjai közelebb hozták fiatalos szemléletükkel 1920-ban aláírt békediktátum napjainkat is meghatározó jelentőségét.

Trianonra emlékeznek
2017. Június 03. 21:21, szombat | Helyi

Trianonra emlékeznek

A Trianoni békediktátum aláírásáról emlékezik a Jobbik Magyarországért Mozgalom kiskunfélegyházi szervezete 2017. június 4-én, vasárnap 16.30-kor a Béke téren, a Magyarok Nagyasszonya szobránál.

Trianonra emlékezik Kiskunfélegyháza
2017. Június 01. 15:34, csütörtök | Helyi

Trianonra emlékezik Kiskunfélegyháza

Az 1920. június 4-i trianoni békediktátum 97. évfordulója alkalmából tartanak városi megemlékezést június 2-án, 16.30-kor a Magyarok Nagyasszonya szobránál az Ótemplom előtti téren.

Trianon a dac és az összetartozás szimbóluma
2016. Június 04. 07:01, szombat | Helyi

Trianon a dac és az összetartozás szimbóluma

Városunk a Trinanoni békediktátum aláírására emlékezett június 3-án az Ótemplom előtti Magyarok Nagyasszonya szobránál.