2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Sánta Martin lett az Év Diákja a PG-ben
2019. Május 06. 19:51, hétfő | Helyi

Sánta Martin lett az Év Diákja a PG-ben

Sánta Martin 12/A. osztályos tanuló érdemelte ki a nevelőtestület elismerését, kiemelkedő tanulmányi eredménye és példamutató közösségi munkája alapján.

Agycsavaró matematika
2018. December 03. 21:07, hétfő | Helyi

Agycsavaró matematika

2018. november 22-én a Szent Benedek Általános Iskola, Középiskola, Alapfokú Művészeti Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi PG Tagintézményében megrendezésre került a már hagyományos Agycsavaró verseny.

Átadták a PG új 700 m2-es tornacsarnokát
2018. Szeptember 19. 20:42, szerda | Helyi

Átadták a PG új 700 m2-es tornacsarnokát

A közel 500 millió forintos beruházás eredményeként megépült tornacsarnokot ma (szeptember 19-én) avatták és szentelték fel.

PG-s siker atlétikában
2017. November 03. 16:28, péntek | Helyi

PG-s siker atlétikában

2017. október 15-én vasárnap rendezték meg a Diákolimpia Ügyességi Csapatbajnokság Országos Döntőjét Budapesten.

A Nemzeti Színházban is bemutatják a diákok darabját
2017. Szeptember 16. 16:00, szombat | Helyi

A Nemzeti Színházban is bemutatják a diákok darabját

Nagy elismerés érte a Szent Benedek Szakképző Iskola Kiskunfélegyházi PG Tagintézményének színjátszó csoportját, mert október 6-án a Nemzeti Színházban mutathatják be Turonensis című darabjukat.

Felavatták Pálfi Gusztáv újra elkészített alkotását a PG-ben
2017. Április 05. 14:33, szerda | Helyi

Felavatták Pálfi Gusztáv újra elkészített alkotását a PG-ben

Pálfi Gusztáv korábban eltulajdonított alkotását önköltségi áron újra elkészítette a neves művész, hogy visszaadhassa az iskolának.

A szíveket is átmelegítette a forró tea
2016. December 20. 13:48, kedd | Helyi

A szíveket is átmelegítette a forró tea

A legnagyobb öröm adni – tartja a mondás és ezt a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézményének diákjai ma (december 20-án) be is bizonyították.

Szalag került a végzős PG-sek szíve fölé
2016. Január 30. 15:47, szombat | Helyi

Szalag került a végzős PG-sek szíve fölé

A Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézménye január 29-én (pénteken) tartotta Szalagavató Ünnepségét a KÉSZ Aréna Sportcsarnokban.

Maradandó élményt adtak a közönségnek a Szent Benedek Intézmény diákjai
2015. December 19. 11:51, szombat | Helyi

Maradandó élményt adtak a közönségnek a Szent Benedek Intézmény diákjai

A Szent Benedek Szakképző Iskola és Kollégium kiskunfélegyházi tagintézménye december 18-án tartotta karácsonyi ünnepségét a Móra Ferenc Művelődési Központ dísztermében.

Együtt emlékeztek az Aradi vértanúkra
2015. Október 06. 18:48, kedd | Helyi

Együtt emlékeztek az Aradi vértanúkra

Ma (október 6-án) ünnepi műsorral emlékeztek meg a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Petőfi Sándor Tagintézményének diákjai a Móra Ferenc Művelődési Központban.

Taroltak a Szent Benedek Gimnázium atlétái
2014. Szeptember 26. 10:22, péntek | Helyi sport

Taroltak a Szent Benedek Gimnázium atlétái

Kecskeméten rendezték meg szeptember 22-én a Megyei Középiskolás Atlétikai Csapatbajnokságot, melyen a Szent Benedek Gimnázium (volt PG) atlétái kitűnően szerepeltek.

Tanévnyitó az Újtemplomban
2014. Szeptember 10. 14:48, szerda | Helyi

Tanévnyitó az Újtemplomban

Több mint ötszáz diák kezdte meg a 2014/2015-ös tanévet a Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium Kiskunfélegyházi Petőfi Sándor Tagintézményében.