2024. április 28, vasárnap - Valéria

A kutyáké volt a főszerep
2015. Április 20. 13:46, hétfő | Helyi

A kutyáké volt a főszerep

Első alkalommal rendezte meg idén április 18-án Kiskunfélegyházán a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat Papp Viktória Művelődési, Oktatási, Vallásügyi és Sport referens vezetésével a Jótékonysági Kutyás Sétát.

FIGYELEM! Időpont változás!
2015. Március 30. 15:59, hétfő | Helyi

FIGYELEM! Időpont változás!

A korábban meghirdetett április 3-ra tervezett Jótékonysági Kutyasétáltatás dátuma április 18-ra változott a szombattól életbe lépő, Bács-Kiskun megyét is érintő Ebzárlat miatt.

Embertelen kutyacsempészet
2015. Március 25. 12:22, szerda | Kék hírek

Embertelen kutyacsempészet

A határon próbált meg 21 kiskutyát átcsempészni egy német állampolgárságú férfi.

Jótékonysági kutyás séta
2015. Március 18. 08:44, szerda | Helyi

Jótékonysági kutyás séta

A Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat szervezésében 2015. április 03-án 16 órától kutyás sétára várják az érdeklődőket Kiskunfélegyházán a Hősök parkjában (volt Fürdőszálló előtt).

Kedvesek és olcsók
2015. Március 14. 11:14, szombat | Helyi

Kedvesek és olcsók

Egyes állatmenhelyeken ingyen vagy jelképes összegért lehet kisállathoz hozzájutni.

Huszonötmillió forintot költenek idén a kutyamenhelyre
2014. November 17. 13:48, hétfő | Helyi

Huszonötmillió forintot költenek idén a kutyamenhelyre

A terveknek megfelelően halad a felújítás a Csólyosi úti kutyamenhelyen. A munkálatok költségét a földművelődési minisztérium pályázatán elnyert összegből és saját erőből fizeti ki a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány.

Jól mennek a dolgok a kutyamenhelyen
2014. Szeptember 05. 10:52, péntek | Helyi

Jól mennek a dolgok a kutyamenhelyen

Rendben és sikeresen ment az átállás a Csólyosi úti kutyamenhelyen. A létesítmény új gazdája a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány az elmúlt három hónap alatt bebizonyította, hogy jól döntött a város önkormányzata.

23 millió forintból újulhat meg a kutyamenhely
2014. Július 12. 17:59, szombat | Helyi

23 millió forintból újulhat meg a kutyamenhely

23 millió forint kamatmentes, visszatérítendő támogatást nyújt a félegyházi önkormányzat a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítványnak. Erről legutóbbi ülésén döntött a város képviselő-testülete.

Duplájára nő a férőhelyek száma a kutyamenhelyen
2014. Június 05. 09:00, csütörtök | Helyi

Duplájára nő a férőhelyek száma a kutyamenhelyen

Új kennel sor épül idén a Kőrösi úti kutyamenhelyen, a régieket pedig teljes egészében felújítják. A volt gyepmesteri lakásban ügyeleti, foglalkoztató és kiszolgáló helyiségeket alakítanak ki.

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep
2014. Május 20. 19:32, kedd | Helyi

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep

Júniustól a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány üzemelteti a gyepmesteri telepet. A közszolgáltatási szerződést, mely részletesen szabályozza a telep új üzemeltetési feltételeit.

Kutyaketreceket mázoltak a futók
2013. Július 31. 16:02, szerda | Helyi

Kutyaketreceket mázoltak a futók

„Ne előlük, értük fuss” a mottója annak a jótékonysági futásnak melynek résztvevői az állatmenhelyek támogatására, az önkéntes munka fontosságára szeretnék felhívni az emberek figyelmét

2012. Március 05. 07:07, hétfő | Külföld

Milliók a borítékokban - Tudja kik szorulnak rá

Már több mint 50 millió forintnyi eurót ajándékozgatott el segítségként embereknek Németországban valaki, akinek kiléte továbbra sem ismert.