Hírek
2014. November 17. 13:48, hétfő |
Helyi
Forrás: - szerk. -
Huszonötmillió forintot költenek idén a kutyamenhelyre
A terveknek megfelelően halad a felújítás a Csólyosi úti kutyamenhelyen. A munkálatok költségét a földművelődési minisztérium pályázatán elnyert összegből és saját erőből fizeti ki a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány.
A terveknek megfelelően halad a felújítás a Csólyosi úti kutyamenhelyen. A munkálatok költségét a földművelődési minisztérium pályázatán elnyert összegből és saját erőből fizeti ki a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány.
A rendelkezésre álló összegből új, világítással, temperáló fűtéssel ellátott kennel sor épül, a meglévőket pedig teljes egészében felújítják. A gyepmesteri telep volt szolgálati lakása is jelentős átalakításon megy át. Az épületben kiszolgáló helyiségeket (ügyeleti szobát, öltözőt, raktárt és konyhát) alakítanak ki, valamint egy közösségi teret, ahol interaktív állatvédelmi foglalkoztatások keretében, állatorvosok, pedagógusok segítségével ismertetik meg a gyerekeket a felelős állattartással. A beruházás még az idén befejeződik.
A munka a jövő évben is folytatódik. A gyepmesteri telep területén egy nyolc férőhelyes kennel sort alakítanak ki saját erőből. Ennek köszönhetően nő a férőhelyek száma és nem lesznek láncon tartott ebek a kutyamenhelyen.
Az alapítvány jelenleg három önkormányzattal van szerződésben, melynek értelmében gondoskodnak a településen kóborló kutyák elhelyezéséről. A partnerek körének bővítése újabb forrásokat teremthet a kutyamenhely további bővítéséhez – mondta el érdeklődésünkre Huszka Tamás, az ebrendészeti telep vezetője, a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány kuratóriumának tagja.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 17:02, kedd | Helyi
Május 14-én Kiskunfélegyházára érkezik a Tour de Hongrie mezőnye
2026. május 14-én Kiskunfélegyházán halad át a 47. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárverseny mezőnye. A versenyzők várhatóan 14:30 körül érkeznek Tiszaalpár felől, majd Fülöpjakab irányába folytatják útjukat.
2026. Május 12. 14:03, kedd | Helyi
Váratlanul elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok
Elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
2026. Május 11. 09:02, hétfő | Helyi
Megkezdődött a pályaszerkezet cseréje a Kőrösi utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Kőrösi utca II. ütemének kivitelezési munkálatai újabb szakaszhoz érkeztek, megkezdődött a pályaszerkezet cseréje
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.
