2024. április 27, szombat - Zita

Móra Ferenc szobra őrzi legújabb becsületkönyvtárunkat
2016. Június 17. 15:00, péntek | Helyi

Móra Ferenc szobra őrzi legújabb becsületkönyvtárunkat

Újabb OlvasLAK ékesíti városunkat, és szolgálja a mai naptól (június 17.) az olvasóközönség igényeit. A hasznos, mindenki számára elérhető becsületkönyvtár a Móra téren, Móra Ferenc szobránál kapott helyet.

175 éve született Pásztor Ferenc
2016. Június 15. 18:00, szerda | Helyi

175 éve született Pásztor Ferenc

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület 5 évvel ezelőtt emléktáblát helyezett el Petőfi u. 23. sz. alatt, annál a háznál, ahol Pásztor Ferenc első Petőfi-kutatónk, városunk díszpolgára 175 évvel ezelőtt született.

Vándorkiállítás Lázár Ervin tiszteletére
2016. Június 02. 16:18, csütörtök | Helyi

Vándorkiállítás Lázár Ervin tiszteletére

Ma (június 2-án) nyitotta meg kapuit a Móra Kiadó vándorkiállítása megtekinthető a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmában.

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk
2016. Május 20. 11:24, péntek | Helyi

Csak úgy tudjuk hová megyünk, ha tudjuk honnan jöttünk

A Városalapítók Hetének programjaihoz a Petőfi Sándor Városi Könyvtár is bekapcsolódott a május 19-én tartott előadásával, mely a „Katolikus Félegyháza” címet viselte.

Sziget a gyerekeknek
2016. Május 17. 14:39, kedd | Helyi

Sziget a gyerekeknek

Ma (május 17-én) ünnepélyes keretek között nyitotta meg kapuit az önfeledt kikapcsolódást biztosító Gyereksziget a Kiskunfélegyházi Strand és Uszoda udvarán.

A világ Makovecz Imre építész szemével
2016. Január 21. 18:22, csütörtök | Helyi

A világ Makovecz Imre építész szemével

A Magyar Kultúra előestéjén, ma (január 21-én) kiállítás nyílt Makovecz Imre (1935-2011) Kossuth-díjas magyar építész rajzaiból a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Ami nekünk semmi, lehet másnak az a minden
2015. December 16. 18:33, szerda | Helyi

Ami nekünk semmi, lehet másnak az a minden

Karácsony… Erről a szóról a szeretet, az ajándékok, díszesen kivilágított kirakatok, fényáradatba öltözött házak, a finom ételekkel-italokkal roskadásig telerakott asztalok és a boldogság jut eszünkbe.

110 éve született a legendás testnevelő tanár
2015. Szeptember 26. 08:37, szombat | Helyi

110 éve született a legendás testnevelő tanár

Tulit Péter edző és testnevelő tanár születésének évfordulóján emlékestet rendezett a Petőfi Sándor Városi Könyvtár 2015. szeptember 24-én (csütörtökön).

A japánok hiszik, hogy rokonok vagyunk
2015. Szeptember 18. 15:13, péntek | Helyi

A japánok hiszik, hogy rokonok vagyunk

A városi könyvtár Földrajzi Szabadegyetem őszi évadjának kezdő előadását tartották szeptember 17-én, melynek vendége Gruber László földrajztanár volt, aki Japánnal ismertette meg az érdeklődő közönséget.