2024. április 25, csütörtök - Márk

A húsvét öröme elűzi a félelmet
2017. Április 14. 08:00, péntek | Belföld

A húsvét öröme elűzi a félelmet

Húsvét öröme kiűzi a szívekből a félelmet, és megerősíti bennünk a reményt - olvasható a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) és a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) közös húsvéti üzenetében.

Nagypénteken Jézus kereszthalálára emlékeznek a keresztények
2017. Április 14. 07:56, péntek | Belföld

Nagypénteken Jézus kereszthalálára emlékeznek a keresztények

Nagypéntek az egyházi év legcsendesebb napja, amikor Jézus elítélésére, megkínzására, halálára és temetésére emlékeznek a keresztények - olvasható a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) közleményében.

Változékony, szeles idő várható húsvét hétvégéjén
2017. Április 13. 15:42, csütörtök | Belföld

Változékony, szeles idő várható húsvét hétvégéjén

Napsütésre, de esőre is számítani kell húsvét hétvégéjén. A leghidegebb órákban fagy is előfordulhat, majd napközben kezdetben akár 20 fok is lehet, de később már többfelé csak 12 fokig melegszik fel a levegő

Húsvétkor is zavartalan lesz a munka az egészségügyben
2017. Április 13. 12:52, csütörtök | Helyi

Húsvétkor is zavartalan lesz a munka az egészségügyben

Az egészségügyi szolgáltatók a húsvéti ünnepek alatt is biztosítják a folyamatos betegellátást - közölte az Egészségügyért Felelős Államtitkárság.

Változik a vonatok közlekedési rendje húsvétkor
2017. Április 13. 11:18, csütörtök | Belföld

Változik a vonatok közlekedési rendje húsvétkor

Húsvéti változások a vonatközlekedésben
2017. Április 13. 09:43, csütörtök | Helyi

Húsvéti változások a vonatközlekedésben

A húsvéti hosszú hétvégén változik a vonatok közlekedési rendje.

A kórházak és a mentők folyamatosan, a patikák ügyeleti rendben működnek húsvétkor
2017. Április 13. 07:19, csütörtök | Belföld

A betegellátás húsvétkor is folyamatos lesz az Állami Egészségügyi Ellátó Központ fenntartásában működtetett intézményekben, kórházakban, és az Országos Mentőszolgálat is teljes készenlétben áll az ünnepek alatt.

Ezekre a változásokra számítson húsvétkor
2017. Április 12. 15:02, szerda | Helyi

Ezekre a változásokra számítson húsvétkor

Ma van az utolsó tanítási nap. Holnap ugyanis elkezdődik a tavaszi szünet.

A húsvéti sonkák és tojások vásárlásakor érdemes átnézni a jelöléseket
2017. Április 10. 11:00, hétfő | Belföld

A húsvéti sonkák és tojások vásárlásakor érdemes átnézni a jelöléseket

A húsvéti nagybevásárláskor érdemes átnézni a sonkák és a tojások jelölését, ezek alapján a vásárló tájékozódhat a termék típusáról és minőségéről, például a minőség-megőrzési időről,

Virágvasárnappal megkezdődik a nagyhét
2017. Április 09. 07:46, vasárnap | Belföld

Virágvasárnappal megkezdődik a nagyhét

Virágvasárnappal megkezdődik ma a nagyhét, amely a legnagyobb keresztény ünnepre, a húsvétra felkészítő nagyböjt utolsó időszaka. A keresztények ezen az ünnepen emlékeznek Jézus bevonulására Jeruzsálembe

Kiemelt forgalmat hoz az ünnep
2017. Április 08. 17:00, szombat | Helyi

Kiemelt forgalmat hoz az ünnep

A szállodák forgalmában éppúgy rekordokat hozhat a közelgő húsvét, mint az élelmiszerláncok és a játékboltok értékesítésében.