2017. Április 18. 14:22, kedd | Helyi sport
Forrás: Dinnyés Gyula

Húsvétkor is versenyeztek a Koppányok

Az egri várban rendezték Húsvét szombatján a Magyar Íjász Szövetség kvalifikációs történelmi íjászversenyét.

Egri Vitézlő Oskola és vezérük, Oláh Tibor Furé Kapitány nagyszerű szervező munkáról adott tanúbizonyságot.
A Turul Koppány Íjászok is neveztek, hiszen az Országos Bajnokságba való bejutás volt a tét. A családi kirándulással összekötött útra 4 autóval és 9 nevezővel indultak útnak a Koppányok.

Családiversenyek semmiképpen nem mondható megmérettetés érdekessége, hogy pl. a király kategóriában (felnőtt férfi 68 fő) annyi induló volt, amennyi egyes egyesületek versenyein, összesen feleannyian jelennek meg. Senior kategóriában is 35 fő nevezett, ami még mindig kiváló összinduló létszámnak is megfelel néhol.

Magas színvonalú verseny volt, hiszen 80%-os teljesítmény kellett a dobogóközeli lehetőséghez az erősebb kategóriákban.

Eredmények:
Horváth Katica kategóriájában első lett.
Csankovszki Anna ismét remekelt, hiszen igen erős társaságban 324 ponttal a harmadik helyet szerezte meg.
Kurucz Orsolya kategóriája is megháromszorozódott, hiszen 21 fő adta le a nevezését. Orsi a középmezőnyben 333 ponttal a 9. helyen zárta a versenyt.
Rácz Nikolasz juniór kategóriában második lett.
Gulyás László kadett kategóriában volt érdekelt a Koppányoktól. Remek teljesítménnyel ugyan de lecsúszott a dobogóról és 350 ponttal negyedik lett.
Szeibert Imre 74%-os teljesítménnyel bárhol a dobogón lett volna de itt bizony voltak mégjobbak, így Imre 465 ponttal a 12. helyen fejezte be a versenyt.
Kiss János 401 ponttal 34. helyezést érete el.
Kis Csaba 350 ponttal 51. lett.
Senior kategóriában Dinnyés Gyula 499 ponttal a hatodik lett.
Szinte mindenki teljesítette a legfőbb célt, az Ob kvalifikációt, de ezt még pontosítani kell.

2024. Április 09. 16:16, kedd | Helyi sport

Áprilisi éremeső a Koppányoknál

2024. április 06-án a Kiskunfélegyházi Reptéren versenyeztek a Koppányok. A versenyt mely a 2024-es Sólyompróba sorozat 2. állomása volt, a KHTK Fénypárduc Íjász Szakosztálya szervezte.

2024. Április 09. 12:27, kedd | Helyi sport

Czakó Zoltán kijutott a Európa-Bajnokságra

Már biztosan megszerezte a válogatott mezt Czakó Zoltán, a Kiskunfélegyházi Birkózó SE versenyzője.

2024. Április 04. 16:29, csütörtök | Helyi sport

Húsvéti verseny beszámolók a Koppányok tollából

2024. március 29-én Nagypénteken, Domaszéken jártunk a Farkas a Piroskát elnevezésű örömíjászversenyen.

2024. Március 26. 11:01, kedd | Helyi sport

Tavaszi versenyek a Koppányoknál

2024. március 17-én a Magyar Íjász Szövetség 3D Szakága 2024. évi 3D Teremíjász Országos Bajnokságon vettek részt a Koppányok 4 fővel.