2024. április 26, péntek - Ervin

Családi szombat délelőtt a Könyvtárban
2017. Április 06. 11:52, csütörtök | Helyi

Családi szombat délelőtt a Könyvtárban

Húsvéti családi szombat délelőttre invitálják az érdeklődőket 2017. április 8-án 8-12 óráig a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmába!

Húsvéti bárányt és sonkát vittek magyar zarándokok Ferenc pápának
2017. Április 05. 15:35, szerda | Külföld

Húsvéti bárányt és sonkát vittek magyar zarándokok Ferenc pápának

Három húsvéti bárányt és hetvenkét sonkát vittek Ferenc pápának csévharaszti zarándokok, amelyet a szerdai általános audiencián adtak át a katolikus egyházfőnek.

Húsvéti családi szombat delelőtt a könyvtárban
2017. Április 03. 11:01, hétfő | Helyi

Húsvéti családi szombat delelőtt a könyvtárban

Szeretettel vár minden kedves érdeklődőt a húsvéti családi szombat délelőttre 2017. április 8-án, szombaton 8-12-ig a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalmába.

Jópofa előétel ötletek húsvéti menühöz
2017. Április 01. 11:00, szombat | Helyi

Jópofa előétel ötletek húsvéti menühöz

Előétellel valószínűleg nem nagyon szoktál babrálni otthon, de az ünnepek talán kivételt képezhetnek!

Prága a legnépszerűbb húsvéti úti cél, Budapest a negyedik
2017. Március 31. 11:34, péntek | Életmód

Prága a legnépszerűbb húsvéti úti cél, Budapest a negyedik

A magyar utazók legszívesebben Prágába utaznak húsvétkor, Budapest ezúttal a negyedik helyre szorult a Trivago.hu szálláskereső weboldal adatai alapján.

Munkaszüneti nap lett nagypéntek
2017. Március 07. 14:51, kedd | Helyi

Munkaszüneti nap lett nagypéntek

Az Országgyűlés kedden a Fidesz-KDNP képviselőinek javaslatára munkaszüneti nappá nyilvánította nagypénteket, így idén április 14-től négynapos munkaszüneti ünneppé válik a húsvét.

Tudja, hogy miért a nyúlé a húsvéti tojás..?
2016. Március 28. 11:00, hétfő | Helyi

Tudja, hogy miért a nyúlé a húsvéti tojás..?

A húsvét, a vallási vonatkozásai mellett, egyben a természet újjáéledésének ünnepe is – és már a kereszténység előtti időkben ünnepelték ezt az időszakot.

A húsvét egyben a természet újjáéledésének ünnepe
2016. Március 27. 19:07, vasárnap | Belföld

A húsvét egyben a természet újjáéledésének ünnepe

A húsvét, vallási vonatkozásai mellett, egyben a természet újjáéledésének ünnepe, és már a kereszténység előtti időkben ünnepelték ezt az időszakot - mondta a néprajzkutató az M1 aktuális csatorna műsorában vasárnap.

A háború és a szegénység elől menekülők segítését szorgalmazta a pápa húsvéti üzenetében
2016. Március 27. 18:56, vasárnap | Külföld

A háború, az éhség és a szegénység elől menekülők megsegítését szorgalmazta vasárnapi húsvéti üzenetében Ferenc pápa, sürgetve a világban dúló megannyi konfliktus rendezését.

A locsolóvers kötelező!
2016. Március 27. 16:00, vasárnap | Helyi

A locsolóvers kötelező!

Válassz a legrégebbi locsolóversek közül!

Hírek a Szent István Templomból
2016. Március 27. 07:29, vasárnap | Helyi

Hírek a Szent István Templomból

Húsvét vasárnap, Krisztus feltámadása - 2016. március 27.

Húsvét - Erdő Péter: Jézus kereszthalálával feltöri a történelem burkát
2016. Március 26. 20:00, szombat | Belföld

Húsvét - Erdő Péter: Jézus kereszthalálával feltöri a történelem burkát

Jézus vállalja a kereszthalált, hogy kiszabadítsa az emberiséget abból a csapdából, amelybe gonoszságai újra és újra belesodorják, és ezzel feltöri a történelem burkát - mondta Erdő Péter, esztergom-budapesti érsek.