2024. április 23, kedd - Béla

Húsvét - A mentők a lehetséges veszélyekre hívják fel a figyelmet
2016. Március 26. 05:00, szombat | Belföld

Húsvét - A mentők a lehetséges veszélyekre hívják fel a figyelmet

A mentők a húsvéti ünnepek veszélyeire hívják fel a figyelmet: fontos, hogy a gyermekek kis mennyiségben se ihassanak szeszes italt, mindenki vezessen nagyon óvatosan és próbálja megelőzni a háztartási baleseteket.

Húsvéti ételek, melyeket még a nagyi is elkészített
2016. Március 25. 16:00, péntek | Helyi

Húsvéti ételek, melyeket még a nagyi is elkészített

Azaz mi nem hiányozhat a húsvéti, ünnepi asztalról? Nos, ez minden családnál más, de az alapok azért megegyeznek.

Két recept a locsolók örömére
2016. Március 25. 11:00, péntek | Helyi

Két recept a locsolók örömére

Ami nem hiányozhat a húsvéti asztalról, az a finom ital és a finom sütemény! Mutatunk két receptet, aminek biztosan örülni fognak a locsolók!

Húsvét - Nagycsütörtökkel elkezdődik a szent három nap
2016. Március 24. 13:48, csütörtök | Belföld

Húsvét - Nagycsütörtökkel elkezdődik a szent három nap

Nagycsütörtökkel elkezdődik a húsvéti szent három nap, az egyházi év legfontosabb eseménye. Délelőtt a püspöki székhelyeken országszerte megtartották a krizmaszentelési misét,

Oda a 20 fokos húsvét?
2016. Március 24. 11:27, csütörtök | Helyi

Oda a 20 fokos húsvét?

A korábbi időjárási előrejelzésekkel ellentétben úgy tűnik, valamivel hűvösebb ünnepre készülhetünk.

Változik a vonatközlekedés a húsvét és az óraátállítás miatt
2016. Március 24. 07:42, csütörtök | Belföld

Változik a vonatközlekedés a húsvét és az óraátállítás miatt

Változik a vonatközlekedés a húsvéti ünnepek és az óraátállítás miatt - közölte a MÁV az MTI-vel.

Húsvét - Megtelnek a szállodák az ünnepekre
2016. Március 23. 07:42, szerda | Belföld

Húsvét - Megtelnek a szállodák az ünnepekre

Átalakulóban vannak a húsvéti szokások, egyre több család tölti szállodában az ünnepeket, így a belföldi hotelekben várhatóan teltház lesz húsvétkor –

Lázas húsvéti készülődéssel telt a szombat
2016. Március 22. 09:05, kedd | Helyi

Lázas húsvéti készülődéssel telt a szombat

Nemcsak az egyházközségek és a hívő emberek készülnek lelkük megtisztításával a húsvéti ünnepekre, hanem a gyerekek is a maguk módján.

Keresztúttal hangolódtak a húsvéti ünnepekre
2016. Március 21. 11:49, hétfő | Helyi

Keresztúttal hangolódtak a húsvéti ünnepekre

Kiskunfélegyházán szép hagyományokra tekint vissza a városi keresztút, melyet a két egyházközség közösen szervez.

Virágvasárnappal megkezdődik a nagyhét
2016. Március 19. 08:14, szombat | Belföld

Virágvasárnappal megkezdődik a nagyhét

Virágvasárnappal megkezdődik a nagyhét, amely a legnagyobb keresztény ünnepre, a húsvétra felkészítő nagyböjt utolsó időszaka. Virágvasárnap Jézus bevonulásáról Jeruzsálembe emlékezik meg a katolikus egyház

Húsvét - A tavalyinál nagyobb forgalomra számítanak az édességgyártók
2016. Március 11. 07:50, péntek | Belföld

Húsvét - A tavalyinál nagyobb forgalomra számítanak az édességgyártók

A Magyar Édességgyártók Szövetsége a minőségi termékek részesedésének növekedése mellett mennyiségben és értékben is a tavalyit kissé meghaladó húsvéti forgalomra számít

Húsvéti szombat délelőtt
2016. Március 07. 09:34, hétfő | Helyi

Húsvéti szombat délelőtt

Szeretettel vár minden kedves érdeklődőt a Petőfi Sándor Városi Könyvtár Gyermekbirodalma egy vidám húsvéti családi szombat délelőttre március 19-én (szombaton) 8-12 óráig.