2024. április 23, kedd - Béla

Isteni musical az orgona-felújításért
2015. Április 26. 21:03, vasárnap | Helyi

Isteni musical az orgona-felújításért

A Művelődési Központ színházterme adott otthont ma (április 26-án) a Schwartz – Tebelak: Godspell – Isteni musical című darabnak.

A félegyházi lakóközösségek is sikerrel pályázhatnak
2015. Január 23. 08:17, péntek | Helyi

A félegyházi lakóközösségek is sikerrel pályázhatnak

Sajtótájékoztató keretében számoltak be 2015. január 22-én a polgármesteri hivatalban az újonnan megjelent Otthon Melege Program lakossági energiahatékonysági pályázatok részleteiről.

Közösségi ház a kossuthvárosiaknak
2014. December 12. 19:47, péntek | Helyi

Közösségi ház a kossuthvárosiaknak

Közösségi házat alakítanak ki a jövő évben a Kossuthvárosban. A létesítmény Szendrey Júlia utcában, az volt Napfény presszó épületében kap helyet.

Megújulnak a jelzőlámpák
2014. November 04. 09:08, kedd | Helyi

Megújulnak a jelzőlámpák

Ütemterv szerint halad az 5. számú főútvonalon az önkormányzat és a Magyar Közút Nonprofit Zrt. közös üzemeltetésű jelzőlámpáinak felújítása, KÖZOP pályázati finanszírozással.

Téglaépítésű társasház újul meg a Móra téren
2014. Október 08. 20:57, szerda | Helyi

Téglaépítésű társasház újul meg a Móra téren

A fűtési szezon kezdete előtt helyükre kerültek a lakások és a lépcsőházak új nyílászárói, valamint elkészültek a szakemberek az épület hatvanöt egyedi kéményének rekonstrukciójával.

Jövő hétfőtől elérhetőek az új lakossági energiahatékonysági pályázatok
2014. Szeptember 18. 14:44, csütörtök | Helyi

Jövő hétfőtől elérhetőek az új lakossági energiahatékonysági pályázatok

Jövő hétfőtől lesznek elérhetőek a kormány új lakossági energiahatékonysági pályázatai, összesen 2,72 milliárd forint vissza nem térítendő támogatás áll rendelkezésre három különböző pályázatból

Új ivókutat állítanak a Kazinczy utcában
2014. Augusztus 07. 10:12, csütörtök | Helyi

Új ivókutat állítanak a Kazinczy utcában

Újra cserélik a töredezett, mára már balesetveszélyessé vált Kazinczy utcai ivókutat. A szakemberek ma (augusztus 7-én) szerelik fel és állítják üzembe a díszes berendezést.

Szorgos kezek szépítik a volt kommendáns hivatal homlokzatát
2014. Július 16. 14:08, szerda | Helyi

Szorgos kezek szépítik a volt kommendáns hivatal homlokzatát

Befejező szakaszához érkezett a volt kommendáns hivatal utcai homlokzatának felújítása. A szakemberek az épület Hunyadi utcai szakaszán dolgoznak.

Duplájára nő a férőhelyek száma a kutyamenhelyen
2014. Június 04. 12:03, szerda | Helyi

Duplájára nő a férőhelyek száma a kutyamenhelyen

A menhely jelenleg harminchat kutyát tud ellátni. A pályázati sikernek köszönhetően új kennel sort tudnak építeni, a meglévőt pedig teljes egészében felújítani.

Festik a játszóeszközöket
2014. Június 04. 09:04, szerda | Helyi

Festik a játszóeszközöket

Folytatódik a város köztéri játszóterének karbantartása. A költségvetési üzem szakemberei jelenleg a játszóeszközök festését végzik a Majsai úti lakótelepen.

Megújult az önkormányzati üdülő Tiszaalpáron
2014. Május 27. 09:55, kedd | Helyi

Megújult az önkormányzati üdülő Tiszaalpáron

Az épületre több mint ötmillió forintot költött a város. A munkálatok költségét a LEADER pályázaton elnyert támogatásból finanszírozták.

Újabb ötmilliót költenek a volt kommendáns hivatal épületére
2014. Április 24. 16:50, csütörtök | Helyi

Újabb ötmilliót költenek a volt kommendáns hivatal épületére

Tovább folytatódik a volt kommendáns hivatalépületének felújítása, ezúttal a belső rekonstrukcióra költ ötmillió forintot a város.