2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Koncerteztek a fúvósok
2015. Május 27. 19:05, szerda | Helyi

Koncerteztek a fúvósok

Ma (május 27-én) koncertet tartott a Kiskunfélegyházi Kiskunfélegyházi Ifjúsági Fúvószenekar a Móra Ferenc Művelődési Központ kamaratermében.

Székelyföldről elhozták táncos jókedvüket
2015. Május 23. 14:12, szombat | Helyi

Székelyföldről elhozták táncos jókedvüket

Május 22-én (pénteken) a Móra Ferenc Művelődési Központban a hegedűk szavára csattogtak a csizmaszárak, csengtek-bongtak a székely lányok dalai.

Sántha György költő félegyházi évei
2015. Április 30. 08:27, csütörtök | Helyi

Sántha György költő félegyházi évei

E címmel szervezte meg a könyvtár „Kulturális Szalon” című programjának soron következő előadását április 29-én. A költőre Bajtai Mária tanár, a kecskeméti Sántha György Irodalmi Emlékkör tagja emlékezett.

„Mennyből az angyal”
2015. Április 17. 09:53, péntek | Helyi

„Mennyből az angyal”

E címmel szerveztek április 16-án zenés irodalmi műsort a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. A rendezvénnyel Márai Sándor nagysága előtt tisztelegtek az előadók és a résztvevők.

Képek, versek a Passióról
2015. Március 27. 08:09, péntek | Helyi

Képek, versek a Passióról

E címmel várta az érdeklődőket a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban Bella Rózsa március 26-ai előadására.

Az Őstermelők informálódhattak az aktuális adózási kérdésekről
2015. Március 24. 21:19, kedd | Helyi

Az Őstermelők informálódhattak az aktuális adózási kérdésekről

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal tájékoztatási referense, Szabó Gábor tartott előadást március 24-én a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban. Az őstermelők az őket érintő aktuális adózási kérdésekről bővíthették ismereteiket.

Barangolás a Keleti Alpok legszebb tájain
2015. Március 19. 19:21, csütörtök | Helyi

Barangolás a Keleti Alpok legszebb tájain

E címmel tartott előadást dr. Karancsi Zoltán tanszékvezető egyetemi docens március 19-én a könyvtár Földrajzi Szabadegyetemi sorozatának keretében. Bevezetőt mondott Bense Zoltán hegymászó.

A pszichológia születése a századfordulón
2015. Március 12. 09:06, csütörtök | Helyi

A pszichológia születése a századfordulón

A Kulturális Szalon c. sorozat keretében tart ma (március 12-én) előadást dr. Domján Mihály szakpszichológus, családterapeuta a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban 17:00 órai kezdettel.

Félegyházán tartott előadást Pachmann Péter
2015. Február 25. 14:18, szerda | Helyi

Félegyházán tartott előadást Pachmann Péter

A média hatása a nézőre címmel tartott előadást Félegyházán ma (február 25-én) Pachmann Péter.

Móra Ferencre emlékezett a város
2015. Február 06. 15:44, péntek | Helyi

Móra Ferencre emlékezett a város

Móra Ferenc halálnak 81. évfordulója alkalmából szervezett emléknapokat Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, a Móra Ferenc Gimnázium és a Constantinum Móra Ferenc Általános Iskola.

Utazás a Bali szigetre
2015. Február 05. 20:22, csütörtök | Helyi

Utazás a Bali szigetre

A könyvtár Földrajzi Szabadegyetemi sorozatának keretében dr. Szilassi Péter, az SZTE TTIK Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszék egyetemi docense tartott előadást ma (február 5-én).

Képpé formált háború
2015. Január 29. 09:50, csütörtök | Helyi

Képpé formált háború

E címmel folytatódott január 28-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtár "Kulturális szalon" című sorozata.