2024. április 27, szombat - Zita

Madáretetés Petőfiszálláson
2015. Január 13. 09:06, kedd | Helyi

Madáretetés Petőfiszálláson

Meizl Ferenc, a petőfiszállási általános iskola egykori igazgatója előadást tartott a madarakról a gyerekeknek az óvodában.

Pásztorjáték az Ótemplomban
2014. December 24. 08:45, szerda | Helyi

Pásztorjáték az Ótemplomban

Jézus születéstörténetét adják elő élőzenés előadás formában ma (december 24-én) délután 15 órakor és éjjel 23 órakor az Ótemplom Salve Regina Ifjúsági Közössége és a plébánia hittanosai az Ótemplomban.

Horthy és Szálasi zsidópolitikája
2014. December 15. 21:14, hétfő | Helyi

Horthy és Szálasi zsidópolitikája

A magyar holokauszt emlékév alkalmából tart előadást december 16-án 17 órától „Horthy és Szálasi zsidópolitikája” címmel prof. Dr. Karsai László, a Szegedi Tudományegyetem tanára, az MTA doktora a Hattyúházban.

Jézus születése a képzőművészetben
2014. December 05. 09:58, péntek | Helyi

Jézus születése a képzőművészetben

Jézus Krisztus születésének ábrázolása a képzőművészetben címmel tartott vetített képes előadást december 4-én Bella Rózsa Pilinszky-díjas tanár, grafikusművész a városi könyvtárban.

Sziszüphosz mítosza a könyvtárban
2014. December 01. 09:01, hétfő | Helyi

Sziszüphosz mítosza a könyvtárban

Albert Camus, Nobel-díjas francia író és filozófus két műve a Vendég című novella, valamint Sziszüphosz mítosza című munkája lesz a témája december 2-án a Könyvek Klubja soron következő foglalkozásának.

70 éve hunyt el Móra László költő
2014. November 27. 19:24, csütörtök | Helyi

70 éve hunyt el Móra László költő

A Móra-emlékév zárásaként dr. Szörényi László professzor tartott előadást ma (november 27-én) a könyvtárban a 70 éve hunyt el Móra László költő emlékére. Közreműködött Jankovszki Réka gimnáziumi tanuló.

Az idősek védelmében
2014. November 25. 15:47, kedd | Helyi

Az idősek védelmében

Középpontban a vagyonvédelem, valamint az időskorúak áldozattá válásának megelőzése.

Jótékonysági est Lilla gyógyulásáért
2014. November 22. 20:46, szombat | Helyi

Jótékonysági est Lilla gyógyulásáért

A súlyos beteg egyéves félegyházi Kollár Lilla gyógyíttatására szervezett gyűjtést Horváth Gábor önkormányzati képviselő és a Sorsocskák Alapítvány.

Dr. Csernus hajmeresztő előadása Kiskunfélegyházán
2014. November 22. 05:39, szombat | Helyi

Dr. Csernus hajmeresztő előadása Kiskunfélegyházán

Annyi bizonyos, hogy közönyösen, unottan senki nem távozott Dr. Csernus Imre november 21-én, a Művelődési Központban tartott előadásáról.

A Nagy Háború – 100 év távlatában
2014. November 20. 20:08, csütörtök | Helyi

A Nagy Háború – 100 év távlatában

E címmel tartott előadást ma (november 20-án) az első világháború centenáriuma alkalmából dr. Pallagi Mária történész a Hattyúházban.

Kalandozások a vadnyugati nemzeti parkokban
2014. November 13. 20:24, csütörtök | Helyi

Kalandozások a vadnyugati nemzeti parkokban

E címmel tartott előadást ma (november 13-án) dr. Karancsi Zoltán egyetemi docens, az SZTE JGYPK Földrajzi és Ökoturisztikai tanszékvezetője a Hattyúházban.

Egy elfelejtett egyezmény évfordulójára
2014. Október 29. 08:57, szerda | Helyi