2024. április 29, hétfő - Péter

Anno az én tévém, nosztalgikus beszélgetés Endrei Judittal
2019. Május 25. 13:05, szombat | Helyi

Anno az én tévém, nosztalgikus beszélgetés Endrei Judittal

A 90. Ünnepi Könyvhét alkalmából 2019. május 30-án 17 órakor "Anno az én tévém" címmel közönségtalálkozót szervez Endrei Judit szerkesztő-műsorvezetővel a Petőfi Sándor Városi Könyvtár.

Kezdjen el idegenekkel beszélgetni a közösségi média használata helyett
2019. Március 27. 09:14, szerda | Helyi

Kezdjen el idegenekkel beszélgetni a közösségi média használata helyett

A közösségimédia-felületek tartósan befolyásolják a hangulatunkat, viselkedésünket és gondolatainkat.

Rocktár a hajón
2017. Április 26. 08:25, szerda | Helyi

Rocktár a hajón

„Szeged és a popkultúra” címmel tartott közös előadást Budapesten április 21-én Ónodi Árpád, a Rocktár vezetője és Darvasi Líviusz szegedi rendezvényszervező.

Túl sokat várunk a partnerünktől?
2016. Június 24. 17:00, péntek | Helyi

Túl sokat várunk a partnerünktől?

Túl sokat vár a párkapcsolatától? Érdekes kérdés, ami újfajta megközelítést ad a párkapcsolat-tudományt érintő kutatásokban.

A boldog párok titkai
2015. November 25. 16:00, szerda | Helyi

A boldog párok titkai

Hogyan hozzuk ki a legtöbbet a kapcsolatainkból?

Nem tabu a családtervezés a felvételi beszélgetéseken
2015. November 16. 13:03, hétfő | Helyi

Nem tabu a családtervezés a felvételi beszélgetéseken

Diszkréten keres állást a magyar, 96 százalékuk csak akkor szól főnökének, ha már konkrét ajánlata van vagy le is szerződött új munkaadójával.

Tanácskoztak a tenyésztők
2015. Szeptember 04. 14:06, péntek | Helyi

Tanácskoztak a tenyésztők

Ma (szeptember 4-én) rendezték meg a XVII. Kiskunfélegyházi Libafesztivál keretei között a Libatenyésztők Szakmai Konferenciáját a Városháza dísztermében.

Jó hazánk megítélése Németországban
2014. December 07. 21:05, vasárnap | Helyi

Jó hazánk megítélése Németországban

Szentmisével kezdődött december 5-én az Ótemplomi Esték. Az egyházi szertartást követően Lezsák Sándor, az Országgyűlés alelnöke Hans Kaiser, Türingia tartomány volt miniszterével beszélgetett.

Sziszüphosz mítoszáról a könyvtárban
2014. December 02. 19:40, kedd | Helyi

Sziszüphosz mítoszáról a könyvtárban

Albert Camus, Nobel-díjas francia író és filozófus két műve a Vendég című novella, valamint Sziszüphosz mítosza című munkája volt a témája december 2-án a Könyvek Klubja soron következő foglalkozásának.

A nagy élelmiszergyártók segítségére számítanak a Máltaiak
2014. Május 22. 13:51, csütörtök | Helyi

A nagy élelmiszergyártók segítségére számítanak a Máltaiak

Farkas Ádámmal, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat kiskunfélegyházi csoportjának vezetőjével találkozott ma (május 21-én) Kapus Krisztián polgármester.

Élő példaképeink megismerése
2014. Január 15. 13:02, szerda | Helyi

Élő példaképeink megismerése

Az idei év első ülését tartotta ma (január 15-én) a Kiskunfélegyházi Értéktár Bizottság. Az ülésen a hungarikum pályázatokról, a beérkezett javaslatokról és a gyűjtés folyamatáról esett szó.

2012. Április 17. 14:23, kedd | Bulvár

Kemény: gyilkosként emlegetik Klapkát Mary Zsuzsi rajongói

Levelekkel bombázzák Klapka Györgyöt a tragikusan elhunyt Mary Zsuzsi rajongói. Nem ritka, hogy az üzletember órákat tölt a számítógép előtt, igyekszik ezekre az üzenetekre azonnal válaszolni.