2024. április 29, hétfő - Péter

2014. December 02. 19:40, kedd | Helyi
Forrás: Gulyás Sándor

Sziszüphosz mítoszáról a könyvtárban

Albert Camus, Nobel-díjas francia író és filozófus két műve a Vendég című novella, valamint Sziszüphosz mítosza című munkája volt a témája december 2-án a Könyvek Klubja soron következő foglalkozásának.

Albert Camus, Nobel-díjas francia író és filozófus, az egzisztencializmus egyik meghatározó alakjának két műve a Vendég című novella, valamint Sziszüphosz mítosza című munkája volt a témája ma (december 2-án) a Könyvek Klubja soron következő foglalkozásának. A beszélgetést Szabó Imre László filozófus vezetette.

A klub tagjai elsőként Albert Camus életével, pályafutásának legfontosabb állomásaival ismerkedhettek meg. Szabó Imre László elmondta, a kiváló író Algériában született. Filozófiát tanult az Algériai Egyetemen. Egészen fiatalon lépett be a francia kommunista pártba, ám „szélsőségesnek” tartott elvei miatt - támogatta az arabok szociális és politikai egyenjogúságát - rövidesen kizárták a szervezetből. Egy ideig újságíróként tevékenykedett, az első könyve 1939-ben jelent meg. A háború idején Camus hol Franciaországban, hol Algériában élt, szorgalmasan írt. 1941/1942 telén befejezte a Sziszüphosz mítoszát. Camus 1957. december 10-én kapta meg az irodalmi Nobel-díjat. A kiváló író 1960. január 4-én tragikus autóbalesetben vesztette életét.

Az kör tagjai az este folyamán egyebek mellett megtudhatták az is, hogy a Camus a „Sziszüphosz mítoszában” első korszakának legfontosabb gondolatait foglalja össze. Az élet rettenetes, az ember magányos, de minden sors tűrhetővé válik.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból