2024. április 19, péntek - Emma

Fejlődik, szépül a Bikahegy és a Móraváros is
2019. December 06. 14:00, péntek | Helyi

Fejlődik, szépül a Bikahegy és a Móraváros is

Játszóterek újultak meg és földutak kaptak aszfaltburkolatot mindkét városrészben. Az elkészült közterületi feladatok ünnepélyes átadására december 5-én került sor.

Milyen lesz a jövő iskolája?
2019. Június 19. 08:11, szerda | Helyi

Milyen lesz a jövő iskolája?

A Batthyány Iskola tanulói szép eredménnyel tértek haza a magyarországi és határon túli általános és középiskolai tanulók számára meghirdetett Gábor Dénes Számítástechnikai Emlékversenyen.

Hurrá, itt a nyár!
2019. Június 19. 08:01, szerda | Helyi

Hurrá, itt a nyár!

Sikert sikerre halmoztak a Jön a tavasz, megy a tél - címmel hirdetett grafikai rajzversenyen a Batthyány Iskola tanulói.

Természeti és történelmi kincsek nyomában
2019. Június 11. 08:04, kedd | Helyi

Természeti és történelmi kincsek nyomában

Élményekben gazdag utazáson vettek részt a Batthyány Lajos Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola hetedikesei.

Nagy léptékben fejlődik a 2. számú választókörzet is
2018. November 13. 15:57, kedd | Helyi

Nagy léptékben fejlődik a 2. számú választókörzet is

Bense Zoltán a 2. sz. választókörzet önkormányzati képviselője Lakossági Fórumon számolt be az elért eredményekről és az elkövetkező idő terveiről november 12-én a József Attila Általános Iskolában.

Lakossági fórumot tart Bense Zoltán
2018. November 12. 06:00, hétfő | Helyi

Lakossági fórumot tart Bense Zoltán

A fórum vendége lesz Csányi József polgármester, dr. Faragó Zsolt jegyző, valamint önkormányzati tisztségviselők.

Megújult a Nap utca a Bikahegyben
2018. Október 01. 19:59, hétfő | Helyi

Megújult a Nap utca a Bikahegyben

Október 1-én tartották az átadási ünnepségét az Alsótemető újjáépített ravatalozójának szomszédságában lévő utcának, melyet 3 m szélességben 150 fm hosszúságban aszfaltoztak le.

A Batthyány kórusa a Haydn-teremben
2018. Június 07. 14:51, csütörtök | Helyi

A Batthyány kórusa a Haydn-teremben

Különleges kirándulást szervezett a felsős „z” osztályos gyerekeknek Molnár Elvira és Nagyné Mészáros Erika tanárnők.

25 ezer kilométer kajakkal
2018. Április 21. 08:05, szombat | Helyi

25 ezer kilométer kajakkal

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár Földrajzi Szabadegyetemének előadásán április 19-én Végvári Tamás kajakos számolt be nem mindennapi teljesítményéről, mellyel Budapesttől egészen a Nordkinn-fokig eljutott.

Varázslatos Grúzia
2018. Március 09. 14:08, péntek | Helyi

Varázslatos Grúzia

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár Földrajzi Szabadegyetem sorozatának március 8-án tartott előadásán dr. Karancsi Zoltán egyetemi tanár Grúziát mutatta be az érdeklődőknek.

Visszatért a Pokol kapujából, és élményeit megosztotta félegyházi közönségével
2018. Február 18. 08:00, vasárnap | Helyi

Visszatért a Pokol kapujából, és élményeit megosztotta félegyházi közönségével

Dr. Szilassi Péter a Szegedi Tudományegyetem Természeti Földrajzi és Geoinformatikai Tanszékének docense már nem először járt városunkban, hogy beszámoljon nem mindennapi túráiról.

2018. Február 13. 14:17, kedd | Helyi

A Petőfi Sándor Városi Könyvtár mindenkit szeretettel vár a Földrajzi Szabadegyetem sorozat előadására február 15-én 17 órakor.