2024. május 17, péntek - Paszkál

Eredményesen versenyeztek a Turul Koppány Íjászai
2017. November 17. 15:18, péntek |

Eredményesen versenyeztek a Turul Koppány Íjászai

2017. október 21-én a Zsámbéki-medencében, a 30 hektárnyi területen elhelyezkedő Pátyi Lovas Centrum és Terápiás Parkban megrendezett történelmi íjászversenyen vettek részt a Turul Koppány Íjászai HSE tagjai.

Megtérül az újabb nyelvvizsga díja januártól
2017. November 17. 14:44, péntek |

Megtérül az újabb nyelvvizsga díja januártól

Megtéríti a kormány az új nyelvvizsga díját 2018. január elsejétől minden 35 év alatti fiatalnak akkor is, ha már rendelkezik - akár több - nyelvvizsgával

Ady műveinek mindig, minden korban vannak aktualitásai
2017. November 17. 14:00, péntek |

Ady műveinek mindig, minden korban vannak aktualitásai

Ady Endre születésének 140. évfordulójának tiszteletére Juhász István ny. gimnáziumi tanár tartott előadást november 16-án a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Adventi kézműves kiállítás és vásár
2017. November 17. 10:21, péntek |

Adventi kézműves kiállítás és vásár

2017. december 6-án ismét megnyitja kapuit az Adventi kézműves kiállítás és vásár a Móra Ferenc Művelődési Központ aulájában. A kiállítás megtekinthető 2017. december 21-ig. Mindenkit szeretettel várnak.

Lakossági tájékoztatás zöldhulladék szállításról
2017. November 17. 08:42, péntek |

Lakossági tájékoztatás zöldhulladék szállításról

Tájékoztatjuk a lakosságot, hogy a November 6-án elkezdett zöldhulladék gyűjtése folyamatosan zajlik Kiskunfélegyháza területén.

Kizuhant egy lány az ablakból Félegyházán
2017. November 16. 19:46, csütörtök |

Kizuhant egy lány az ablakból Félegyházán

Szerda este kizuhant egy tizenéves lány a kiskunfélegyházi Constantinum lánykollégium ablakából. Állapota mostanra stabilizálódott, de a lépét el kellett távolítani - írja a baon.hu.

Félpályás útlezárás Nyárlőrinc külterületén
2017. November 16. 18:43, csütörtök |

Félpályás útlezárás Nyárlőrinc külterületén

A jelenleg rendelkezésre álló adatok szerint 2017. november 16-án 17 óra 30 perc körül a 44-es számú főút 19-es kilométerénél eddig tisztázatlan körülmények között egy személyautó és egy tehergépjármű ütközött össze.

21 év után zárták le a nyomozást a félegyházi gyilkossági ügyében
2017. November 16. 12:34, csütörtök |

21 év után zárták le a nyomozást a félegyházi gyilkossági ügyében

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya egy 1996-ban Kiskunfélegyházán történt emberölés bűntett miatt indított nyomozást zárt le sikeresen.

Utcafórumon szólt a hétköznapi emberekhez Molnár Gyula, az MSZP elnöke
2017. November 16. 11:23, csütörtök |

Utcafórumon szólt a hétköznapi emberekhez Molnár Gyula, az MSZP elnöke

Az utcafórum a legmegfelelőbb lehetőség az utca emberének megszólítására, észrevételeinek, véleményének és igényeinek meghallgatására – nyilatkozta lapunknak Horváth Tamás, az MSZP kiskunfélegyházi szervezetének elnöke.

Anyakönyvi hírek
2017. November 16. 10:26, csütörtök |

Anyakönyvi hírek

Tekintsék meg portálunkon friss anyakönyvi híreinket.

A kormány az idén is biztosítja a nyugdíjasoknak a 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt
2017. November 16. 09:14, csütörtök |

A kormány az elmúlt évhez hasonlóan az idén is minden nyugdíjasnak, illetve nyugdíjszerű ellátásban részesülő polgárnak biztosít 10 ezer forint értékű Erzsébet-utalványt

Füstmentes nap: Egyetlen napig bírja ki dohányzás nélkül
2017. November 16. 08:41, csütörtök |

Füstmentes nap: Egyetlen napig bírja ki dohányzás nélkül

Az Egészségügyi Világszervezet kezdeményezésére november harmadik csütörtökét nemzetközi szinten füstmentes nappá nyilvánította.