2024. május 1, szerda - Fülöp

2017. November 16. 12:34, csütörtök | Helyi
Forrás: police.hu

21 év után zárták le a nyomozást a félegyházi gyilkossági ügyében

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya egy 1996-ban Kiskunfélegyházán történt emberölés bűntett miatt indított nyomozást zárt le sikeresen.

A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya egy 1996-ban történt emberölés bűntett miatt indított nyomozást zárt le sikeresen.

Mint arról korábban beszámoltunk, 1996. szeptember 21-én az esti órákban Kiskunfélegyházán, a Szegedi út egyik lakásában ismeretlen tettesek egy 37 éves férfit öltek meg több késszúrással, és az ingatlanból arany ékszereket tulajdonítottak el. A nyomozók a helyszínen olyan nyomokat és tárgyakat rögzítettek, amelyek lehetőséget adtak az elkövetők későbbi azonosítására.
A technikai eszközök és lehetőségek fejlődésének köszönhetően 2015-ben azonosították a bűncselekmény egyik elkövetőjét, egy román állampolgárságú férfit, aki azonban 2007-ben Romániában elhunyt. Vele szemben a nyomozást megszüntették.
A bűncselekmény másik elkövetőjét is azonosították 2017-ben, egy jelenleg 40 éves román állampolgárt. A férfi külföldön, ismeretlen helyen tartózkodott, ezért vele szemben a nyomozó hatóság kezdeményezésére a bíróság 2017. március 16-án európai elfogatóparancsot bocsátott ki. Rövid időn belül Spanyolországban elfogták a körözött személyt, akit 2017. május 30-án az Országos Rendőr-főkapitányság Nemzetközi Bűnügyi Együttműködési Központ munkatársai Magyarországra szállítottak. A Bács-Kiskun megyei rendőrök őrizetbe vették, és az 1996-ban történt emberölés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként hallgatták ki.
A Bács-Kiskun Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Osztálya a nyomozást a napokban befejezte, és a jelenleg előzetes letartóztatásban lévő gyanúsítottal szemben az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg a Bács-Kiskun Megyei Főügyészségre.

2024. Április 30. 22:45, kedd | Helyi

Bucsi győzött a TCR Eastern Europe záró versenyén

Eseménydúsan és látványosan zárult az MNASZ Autós Gyorsasági Szakágának versenyzői számára, a 2024-es szezonnyitó Laptiming Kupa.

2024. Április 30. 09:23, kedd | Helyi

Majális a Parkerdőben

2024. Április 30. 09:08, kedd | Helyi

Forgalmirend-változás a Zöld Nap alatt