2024. április 29, hétfő - Péter

Az eredeti bolognai szósz receptje
2015. Január 21. 12:00, szerda |

Az eredeti bolognai szósz receptje

Ahogy az olaszok készítik... A világszerte ismert, ízletes paradicsomos-húsos ragut könnyen elkészítheted.

(V)együk könnyedén?
2015. Január 21. 11:00, szerda |

(V)együk könnyedén?

Az igazság a 'light' termékekről.

Most tényleg könnyebb hozzájutni az első lakáshoz
2015. Január 21. 09:28, szerda |

Most tényleg könnyebb hozzájutni az első lakáshoz

A lakásárak, a fizetések, a kamatok, az állami és munkáltatói támogatás mind-mind olyan tényezők, amelyek miatt érdemes lehet a fiataloknak belevágni az ingatlanvásárlásba.

Munkaügyi Központ friss álláshirdetései
2015. Január 20. 16:54, kedd |

Munkaügyi Központ friss álláshirdetései

Az alábbiakban a Bács-Kiskun Megyei Kormányhivatal Kiskunfélegyházi Járási Hivatal Járási Munkaügyi Kirendeltségének jelenlegi állásajánlatait olvashatják.

Kisgyermekkortól a serdülőkorig
2015. Január 20. 15:40, kedd |

Kisgyermekkortól a serdülőkorig

E téma köré épült ma (január 20-án) a Petőfi Sándor Városi Könyvtár baba-mama foglalkozása, a Betűbölcsi.

Piaci árak
2015. Január 20. 09:45, kedd |

Piaci árak

Árak a félegyházi piacon.

Tavaly 1 milliárddal több jutott az iskolagyümölcs programra
2015. Január 19. 18:00, hétfő |

Tavaly 1 milliárddal több jutott az iskolagyümölcs programra

Az iskolagyümölcs-programban jelentős előrelépés történt tavaly, hiszen a 2014-ben folyósított mintegy 2,72 milliárd forint közel 1 milliárd forinttal haladta meg a 2013-ban kifizetett támogatások összegét.

Dolgoznak és tanulnak a rácsok mögött
2015. Január 19. 17:00, hétfő |

Dolgoznak és tanulnak a rácsok mögött

Az elítéltek közel 90 százaléka dolgozik, vagy iskolába jár a Szegedi Fegyház és Börtönben.

Évente ellenőrizni kell az online pénztárgépeket
2015. Január 19. 16:00, hétfő |

Évente ellenőrizni kell az online pénztárgépeket

Hamarosan eljön az elsőként bekötött online pénztárgépek éves, kötelező felülvizsgálatának határideje – figyelmeztetnek a szakértők.

Gyulán is célba találtak a Koppányok
2015. Január 19. 12:54, hétfő |

Gyulán is célba találtak a Koppányok

Január 17-én (szombaton) Gyulán történelmi íjász teremversenyt tartott a Kerecsényi László Íjász Egyesület, melyen 41 együttes volt jelen.

Vasárnapi vétkeink - készülődés a hétfőre
2015. Január 18. 19:00, vasárnap |

Vasárnapi vétkeink - készülődés a hétfőre

A vasárnapi munkavégzés tilalma egyre több kérdést vet fel. Hogy a templomokban a lelkészek és papok misét vagy istentiszteletet tartva vasárnap valójában „dolgoznak”, azon nem gondolkodik el senki.

A szombati pót-munkanapnak nincs semmi értelme
2015. Január 18. 18:00, vasárnap |

A szombati pót-munkanapnak nincs semmi értelme

A hosszú hétvégék a vendéglátásnak és a turizmusnak rendkívül előnyösek a növekvő forgalom miatt, ugyanakkor a munkanap-áthelyezéseknek nincs számottevő, mérhető gazdasági hatásuk.