2024. április 16, kedd - Csongor

Késnek a vonatok a Budapest-Szeged vonalon
2015. Március 04. 07:56, szerda | Belföld

Késnek a vonatok a Budapest-Szeged vonalon

Kidőlt egy fa Kiskundorozsma és Szeged között, emiatt szerda hajnal négy óra óta nincs feszültség a pályaszakasz felsővezetékében és ez késéseket okoz a Budapest-Szeged vasútvonalon.

Ma megtekinthető Kecskeméten a híres Orient Express!
2014. Október 15. 12:11, szerda | Helyi

Ma megtekinthető Kecskeméten a híres Orient Express!

Különleges élményben lehet azoknak része, akik szerdán 16 óra körül kimennek a kecskeméti vasútállomásra. Begördül ugyanis Budapest felől a Teheránba tartó, 13 kocsiból álló nosztalgia Orient Expressz.

Valószínűleg emberi hiba okozta a Dunakeszinél történeteket a MÁV szerint
2014. Július 21. 08:25, hétfő | Belföld

Valószínűleg emberi hiba okozta a Dunakeszinél történeteket a MÁV szerint

A Máv Zrt. vasútbiztonsági vezetője szerint nagy valószínűséggel emberi hiba okozta a Dunakeszinél történteket. Szombaton két vonat ugyanazon a vágányon egymással szemben haladt, és alig 40 méterre állt meg egymástól.

Félegyházi szakaszt is érint az új regionális vasúti tarifa
2014. Január 20. 11:13, hétfő | Belföld

Félegyházi szakaszt is érint az új regionális vasúti tarifa

Február közepétől újabb 15 mellékvonalon lesz elérhető a regionális vasúti tarifa, az ehhez kapcsolódó kedvezmény mértéke pedig 15-ről 25 százalékra emelkedik

Tehervonattal ütközött egy autó a ludasi körforgalomnál
2013. Július 31. 09:04, szerda | Belföld

Tehervonattal ütközött egy autó a ludasi körforgalomnál

Tehervonattal ütközött egy személygépkocsi a 3-as úton, a ludasi körforgalom közelében lévő vasúti átjáróban szerdán. A balesetben ketten könnyebben megsérültek - közölte a Heves M-i Katasztrófavédelmi Ig.-ág az MTI-vel.

Eloltották a váci vasútvonal menti avartüzeket, helyreállt a vonatközlekedés
2013. Július 28. 22:19, vasárnap | Belföld

Eloltották a váci vasútvonal menti avartüzeket, helyreállt a vonatközlekedés

Szinte teljesen eloltották a váci vasútvonal mentén húzódó töltésen foltokban fellobbant avartüzeket, így a vonatok ismét a megszokott sebességgel közlekednek

Késnek a vonatok a Balatonnál
2013. Július 28. 15:33, vasárnap | Belföld

Késnek a vonatok a Balatonnál

Gázolás, illetve műszaki hibás mozdony miatt hosszabb menetidővel közlekednek a vonatok vasárnap délután a Balaton északi és déli partján.

Vonatrablás Kiskunfélegyháza mellett!
2013. Július 22. 16:33, hétfő | Helyi

Vonatrablás Kiskunfélegyháza mellett!

Rózsa Sándor születésének 200. évfordulójára készített dokumentumfilmet az ÓNTE Nonprofit Kft (Ópusztaszer Nemzeti Történeti Emlékpark) megbízásából a Made in.hu Produkciós Iroda június közepén

Baleset miatt késnek a vonatok a somoskőújfalui vonalon
2013. Július 22. 07:46, hétfő | Belföld

Baleset miatt késnek a vonatok a somoskőújfalui vonalon

A Hatvan felé tartó vonat összeütközött egy személyautóval Pásztó és Püspökszurdoki között hétfő hajnalban, emiatt a somoskőújfalui vonalon 15-20 perces késéssel kell számolniuk az utazóknak.

Nosztalgia vonat érkezik Félegyházára
2013. Június 13. 13:27, csütörtök | Helyi

Nosztalgia vonat érkezik Félegyházára

Gőzvontatású nosztalgiavonat érkezik holnap (június 14-én) a kiskunfélegyházi vasútállomásra

Itt a vonat, hol a vonat?
2013. Június 04. 11:03, kedd | Belföld

Itt a vonat, hol a vonat?

A NAV vizsgálata 27 millió forintos adóhiányt állapított meg, melyhez további 20 millió forint bírságot és késedelmi pótlékot szabtak ki

Változik a vasúti menetrend
2013. Április 08. 19:08, hétfő | Belföld

Változik a vasúti menetrend