2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Nem kell adóbevallás az Erzsébet-utalványok miatt
2016. December 08. 08:33, csütörtök | Helyi

Nem kell adóbevallás az Erzsébet-utalványok miatt

A nyugdíjasoknak csak el kell költeniük az utalványokat, más teendőjük nincs, a juttatás miatt nem kell adóbevallást készíteni - fogalmazott közleményében az NGM.

Nézz körül és lásd, az angyalok mindenütt ott vannak
2016. November 29. 11:27, kedd | Helyi

Nézz körül és lásd, az angyalok mindenütt ott vannak

Adventi ünnepséget tartott a Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesülete Karácsony és az angyalok címmel november 28-án a Szakmaközi Művelődési Házban.

Egyre több nyugdíjas internetezik
2016. Október 19. 10:39, szerda | Helyi

Egyre több nyugdíjas internetezik

Majdnem minden második idős ember internetezik a kecskeméti nyugdíjasklubok látogatói közül.

Rendezvények az idősek hónapja alkalmából
2016. Szeptember 20. 16:03, kedd | Helyi

Rendezvények az idősek hónapja alkalmából

A Szivárvány Személyes Gondoskodást Nyújtó Intézmény rendezvénysorozata 2016. szeptember 30-tól október 31-ig tart.

20 évig még fenntartható a nyugdíjrendszer
2016. Augusztus 09. 15:35, kedd | Helyi

20 évig még fenntartható a nyugdíjrendszer

Előreláthatólag további húsz évig még fenntartható a nyugdíjrendszer - áll a Magyar Nemzeti Bank (MNB) tanulmányában, amelyet keddi számában közölt a Magyar Idők.

Öt magyar kap egymillió forint fölötti nyugdíjat
2016. Augusztus 03. 08:29, szerda | Helyi

Öt magyar kap egymillió forint fölötti nyugdíjat

Egy magyar öregségi nyugdíjas kap kétmillió forint feletti havi nyugellátást, egynek jár 1,5–2 millió közti, háromnak pedig 1–1,5 millió közti összeg.

A norvég nyugdíjasoknak a legjobb
2016. Július 25. 17:00, hétfő | Helyi

A norvég nyugdíjasoknak a legjobb

A Natixis Global Asset Management legfrissebb, 2016-ra vonatkozó Global Retirement Index alapján még az Egyesült Államok sincs rajta azon a tízes listán, ahol jelenleg a legjobb nyugdíjasnak lenni.

Nem ülnek majd otthon a jövő nyugdíjasai
2016. Július 20. 14:23, szerda | Helyi

Nem ülnek majd otthon a jövő nyugdíjasai

Az időskori munkavállalás nemcsak lehetőség, hanem egyre inkább kényszer Európa-szerte.

Munkával az időskori depresszió ellen
2016. Július 05. 16:00, kedd | Helyi

Munkával az időskori depresszió ellen

Az idősödő munkavállalók munkában tartása megtérül az egyén, a közösség és a munkáltató számára is, és csökkentheti a depresszió és a demencia előfordulását.

Nyugdíjasok, nagycsaládosok figyelem! Tízezreket nyerhetnek
2016. Július 04. 10:47, hétfő | Helyi

Nyugdíjasok, nagycsaládosok figyelem! Tízezreket nyerhetnek

Ma (június 4.) reggel 8 órától lehet jelentkezni az államilag támogatott hűtőgép- és fagyasztócsere-programra, elsőként az észak-alföldi régióban.

Ünnepvárás a Nyugdíjas Klubban
2015. November 23. 14:49, hétfő | Helyi

Ünnepvárás a Nyugdíjas Klubban

2015. november 30-án 10 órától a Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesülete ünnepvárás címmel tart rendezvényt a Szakmaközi Művelődési Házban (Szent János tér 3.)

Rossz hír a nyugdíjasoknak
2015. Október 14. 08:15, szerda | Helyi

Rossz hír a nyugdíjasoknak

...Idén is elmarad a plusz emelés. A jelenlegi információk birtokában lassan már biztosan kijelenthető, hogy idén is túltervezte az inflációt a kormány.