2024. április 26, péntek - Ervin

Kiküldték a nyugdíj-kiegészítést, a nyugdíjprémiumot és az egyszeri juttatást
2017. November 14. 05:00, kedd | Belföld

Kiküldték a nyugdíj-kiegészítést, a nyugdíjprémiumot és az egyszeri juttatást

A Magyar Államkincstár (MÁK) határidőben, a novemberi nyugdíjak utalásával egy időben kiküldte az egyszeri nyugdíj-kiegészítést, a nyugdíjprémiumot, illetve az egyszeri juttatás összegét is.

Ismét „Nyugdíjas akták”
2017. Október 31. 20:26, kedd | Helyi

Ismét „Nyugdíjas akták”

A bűnügyi komédia nagy sikerére tekintettel ismét Kiskunfélegyházán mutatták be az előadást.

A fiatalok szerint 22 milliós megtakarítás kell a nyugodt öregkorhoz
2017. Október 07. 11:00, szombat | Helyi

A fiatalok szerint 22 milliós megtakarítás kell a nyugodt öregkorhoz

Az országos, reprezentatív felmérést az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. végezte a biztosító megbízásából, a 18-59 éves korosztály körében, 1000 ember megkérdezésével.

Minden ágazatban szükség lenne a nyugdíjas munkaerőre
2017. Május 28. 15:00, vasárnap | Helyi

Minden ágazatban szükség lenne a nyugdíjas munkaerőre

Ez derül ki abból a piaci felmérésből, amelyet a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetsége (DiákÉSZ) készített megbízói körében és a DiákÉSZ elnöke ismertette az M1 aktuális csatornán.

A többség még mindig az államtól reméli a nyugdíjas évek anyagi biztonságát
2016. December 17. 09:10, szombat | Életmód

A többség még mindig az államtól reméli a nyugdíjas évek anyagi biztonságát

A magyar lakosság 60 százaléka nem tartja fenntarthatónak az állami nyugdíjrendszert, ennek ellenére a társadalom 66 százaléka az államtól reméli a nyugdíjas évek anyagi biztonságát

A magyarok kétharmada arra számít, hogy nyugdíjas korában is dolgozni kényszerül
2016. Augusztus 05. 07:40, péntek | Belföld

A lakosság 64 százaléka szerint nyugdíjas korában is dolgozni kényszerül majd, mindössze három százalékuk véli úgy, hogy biztosan meg fog tudni élni nyugdíjából - derült ki az OTP öngondoskodási index eredményeiből.

Munkával az időskori depresszió ellen
2016. Július 05. 16:00, kedd | Helyi

Munkával az időskori depresszió ellen

Az idősödő munkavállalók munkában tartása megtérül az egyén, a közösség és a munkáltató számára is, és csökkentheti a depresszió és a demencia előfordulását.

Többnek tűnik a nyugdíj, ám igazi értéke nem sokkal több, mint korábban
2016. Június 05. 13:33, vasárnap | Helyi

Többnek tűnik a nyugdíj, ám igazi értéke nem sokkal több, mint korábban

Keveset érnek - A nyugdíjak évről évre emelkednek – természetesen, hiszen törvény szabályozza ezt.

Ünnepel a nyugdíjas klub!
2016. Február 22. 16:34, hétfő | Helyi

Ünnepel a nyugdíjas klub!

A Kiskunfélegyházi Nyugdíjas Klubok Egyesülete tisztelettel meghívja Önt 2016. március 5-én 10 órára az egyesület megalakulásának 25. évfordulója alkalmából tartandó műsoros rendezvényére.

Kik mehetnek nyugdíjba idén?
2016. Január 21. 16:04, csütörtök | Helyi

Kik mehetnek nyugdíjba idén?

2016-ban nyújthatják be nyugdíjazási kérelmüket az 1953-ban született személyek, vagyis akik betöltik 63. életévüket. Továbbá azok a nők, akik teljesítik a nők kedvezményes nyugdíjának feltételeit.

Ilyen feltételek mellett vállalhat munkát, ha nyugdíjas
2016. Január 18. 09:30, hétfő | Helyi

Ilyen feltételek mellett vállalhat munkát, ha nyugdíjas

Bár idén januártól emelkedett a nyugdíj összege, jövedelem-kiegészítésként így is sokan próbálnak meg az ellátás mellett dolgozni.

A nyugdíjak 1,6 százalékkal nőnek januártól
2015. December 29. 07:38, kedd | Belföld

A nyugdíjak 1,6 százalékkal nőnek januártól

A nyugellátások és több más ellátás összege 1,6 százalékkal nő januártól.