Hírek
2017. Október 07. 11:00, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
A fiatalok szerint 22 milliós megtakarítás kell a nyugodt öregkorhoz
Az országos, reprezentatív felmérést az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. végezte a biztosító megbízásából, a 18-59 éves korosztály körében, 1000 ember megkérdezésével.
A 18-29 év közti fiatalok arra számítanak, hogy 66 éves korukban vonulhatnak nyugdíjba, átlagosan 18 évet töltenek majd nyugdíjasként, és 22 millió forintra becsülik azt a megtakarítást, amely biztosíthatja számukra a pénzügyileg stabil öregkort - derül ki a Groupama Biztosító Zrt. felméréséből, amelynek eredményeiről kedden tájékoztatta az MTI-t.
Az országos, reprezentatív felmérést az NRC Marketingkutató és Tanácsadó Kft. végezte a biztosító megbízásából, a 18-59 éves korosztály körében, 1000 ember megkérdezésével.
A közlemény szerint a vizsgálatból kiderül az is, hogy a nyugdíjcélú megtakarítással rendelkezők 39 százaléka már 30 éves kora előtt elkezd takarékoskodni, és a fiatalok átlagosan havi 11 000 forintot tesznek félre.
A 18-59 éves korosztályt nézve a magyar lakosság arra számít, hogy átlagosan közel 17 évet tölt majd nyugdíjban, és véleményük szerint az idős korukban vágyott életszínvonal fenntartása érdekében 20 millió forintot kellene félretenniük.
A Groupama Biztosító Zrt. közel 1,3 millió ügyfelével, teljes körű biztosítási kínálatával a magyarországi biztosítási piac egyik legjelentősebb szereplője.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 12. 17:02, kedd | Helyi
Május 14-én Kiskunfélegyházára érkezik a Tour de Hongrie mezőnye
2026. május 14-én Kiskunfélegyházán halad át a 47. Tour de Hongrie nemzetközi kerékpárverseny mezőnye. A versenyzők várhatóan 14:30 körül érkeznek Tiszaalpár felől, majd Fülöpjakab irányába folytatják útjukat.
2026. Május 12. 14:03, kedd | Helyi
Váratlanul elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok
Elhunyt dr. Gulyás Zsolt rendőr dandártábornok, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság vezetője.
2026. Május 11. 09:02, hétfő | Helyi
Megkezdődött a pályaszerkezet cseréje a Kőrösi utcában
Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata tájékoztatja a lakosságot, hogy a Kőrösi utca II. ütemének kivitelezési munkálatai újabb szakaszhoz érkeztek, megkezdődött a pályaszerkezet cseréje
2026. Május 08. 12:05, péntek | Helyi
A halott nő nevében írt hetekig a gyilkos
Miután megölte, majdnem két hétig még vele élt. Aztán elmenekült, majd pár hónappal később visszatért a tetthelyre, ahol a padláson bújt el. Végül az buktatta le, hogy a spájzból folyamatosan ette a barackbefőttet.
