Hírek
2017. Október 31. 20:26, kedd |
Helyi
Forrás: police.hu
Ismét „Nyugdíjas akták”
A bűnügyi komédia nagy sikerére tekintettel ismét Kiskunfélegyházán mutatták be az előadást.
A bűnügyi komédia nagy sikerére tekintettel ismét Kiskunfélegyházán mutatták be az előadást.
A Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság munkatársai kiemelt figyelmet fordítanak a bűnmegelőzésre. Ennek érdekében rendszeresen tartanak bűnügyi témájú előadásokat, foglalkozásokat.
A rendőrkapitányság bűnmegelőzési előadója, Dr. Horváth-Rekedt Gréta c. r. főhadnagy rendhagyó módon kívánta felhívni a figyelmet az időskorúakat veszélyeztetető bűncselekményekre.
Ennek érdekében rendezte meg a „Nyugdíjas akták” című bűnügyi komédiát, amit 2017. június 8-án mutattak be elsőként Kiskunfélegyházán.
A műsort az elmúlt hónapokban a térségben lévő településeken is előadták. A nagy sikere való tekintettel 2017. október 30-án ismét színpadra vitték a kiskunfélegyházi Móra Ferenc Művelődési Központban.
A rendezvényt Csányi József, Kiskunfélegyháza polgármestere nyitotta meg, aki beszédében a bűnmegelőzés fontosságát hangsúlyozta. Köszöntőt mondott dr. Hatala József ny. r. altábornagy, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács elnöke.
A jelenetek között Mahlaj Róbert r.őrnagy, a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztályvezetője ismertette a szépkorúakat veszélyeztetető tipikusan előforduló bűncselekményeket azok felismerése és megelőzése érdekében.
Az előadást követő fogadáson elismerését fejezte ki Gratzer-Sövényházy Edit r. ezredes, a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács Titkárság főosztályvezetője.
A komédia az idősek sérelmére leggyakrabban elkövetett csalási módszereket mutatta be három színpadi jelenet formájában. A műsorban felléptek a „Kunplast Szupernagyik” és közreműködött a Citerazenekar.
Az előadásnak köszönhetően a közönség nevetve sajátíthatta el a sértetté válás megelőzéséhez szükséges ismereteket.





Kapcsolódó galéria
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 03. 16:56, hétfő | Helyi
Perceken belül elfogták a rablót Kiskunfélegyházán
Egy 67 éves férfit szólított meg egy ismeretlen férfi Kiskunfélegyházán, majd beszélgetés közben azt kérdezte tőle, eladó-e a karlánca.
2026. Augusztus 03. 16:29, hétfő | Helyi
A világ legjobbjai között a PG diákjai
Véget ért az 55. Intersteno Világbajnokság Liverpoolban, ahol a Kiskunfélegyházi Szent Benedek PG Két Tanítási Nyelvű Technikum és Kollégium versenyzői kiemelkedő eredményekkel képviselték Magyarországot és iskolájukat.
2026. Augusztus 03. 16:22, hétfő | Helyi
Összefogással sikerült mérsékelni a vízfogyasztást
A mai nap folyamán egyeztettem a BÁCSVÍZ Zrt. vezérigazgatójával, hogy naprakész tájékoztatást kapjak a hétvégi vízfogyasztás alakulásáról.
2026. Augusztus 03. 10:08, hétfő | Helyi
Visszatér a mozdony a bugaci kisvasútra
Különleges eseményre készülnek a vasútbarátok és a családok augusztus 8-án Bugacon: megrendezik a Kisvasúti Napot, amely történelmi mérföldkőnek számít a Kecskeméti Kisvasút életében.












