2024. április 24, szerda - György

16 éves kortól létesíthetnek munkaviszonyt a diákok
2017. Május 30. 07:27, kedd | Belföld

16 éves kortól létesíthetnek munkaviszonyt a diákok

A diákok 16 éves kortól létesíthetnek munkaviszonyt, a megkötött munkaszerződés azonban csak a törvényes képviselő hozzájárulásával lesz érvényes

Németországban a 2015-ben érkezett munkaképes korú menekültek 10 százaléka dolgozik
2017. Április 21. 05:00, péntek | Külföld

Németországban a 2015-ben érkezett menekültek körében a munkaképes korúak 10 százaléka végez kereső tevékenységet egy csütörtökön ismertetett felmérés szerint.

Jelentősen nőtt a munkabalesetek száma
2017. Február 18. 05:01, szombat | Belföld

Jelentősen nőtt a munkabalesetek száma

A munkabalesetek száma 9,2 százalékkal nőtt tavaly, míg 2015-ben 21 088 dolgozó vált három napnál hosszabb időre munkaképtelenné munkabaleset következtében, 2016-ban a számuk már meghaladta a 23 ezret

Nyugdíj mellett is dolgozik majd a magyarok többsége
2017. Január 10. 13:30, kedd | Életmód

Nyugdíj mellett is dolgozik majd a magyarok többsége

Egyre többen számítanak munkás nyugdíjas évekre, a magyarok 69 százaléka gondolja úgy, hogy nyugdíj mellett is dolgozni fog a tavalyi 61 százalék után - derült ki a K&H Biztosító éves reprezentatív felméréséből.

A kormány célja, hogy mindenkinek megérje dolgozni
2016. December 04. 14:00, vasárnap | Helyi

A kormány célja, hogy mindenkinek megérje dolgozni

A kormánynak világos célja van, nemcsak azt szeretné elérni, hogy mindenkinek legyen munkája, hanem azt is, hogy mindenkinek megérje dolgozni

A fiataloknak a fizetés, az idősebbeknek a biztonság a fontosabb
2016. November 22. 05:00, kedd | Belföld

A fiataloknak a fizetés, az idősebbeknek a biztonság a fontosabb

A 40 körüli munkavállalók keresik a legtöbbet, a legkevesebb fizetésre pedig az 55 év felettiek és a pályakezdők számíthatnak Magyarországon. A fiataloknak a fizetés, az idősebbeknek a biztonság a fontosabb

Két évvel emelkedett a munkában töltött évek száma az EU-ban
2016. November 15. 08:01, kedd | Külföld

Két évvel emelkedett a munkában töltött évek száma az EU-ban

Két évvel emelkedett átlagosan a munkában töltött idő az Európai Unió tagországaiban az elmúlt tíz év alatt - írta az unió statisztikai hivatala (Eurostat) hétfőn kiadott jelentésében.

Nem pusztán hivatásból segítenek
2016. November 10. 10:06, csütörtök | Helyi

Nem pusztán hivatásból segítenek

Városunk Önkormányzata ünnepséget rendez a Szociális Munka Napja alkalmából ma (november 10-én) 14 órai kezdettel a művelődési központ dísztermében.

Könnyebben váltanak a munkavállalók egy felmérés szerint
2016. Október 28. 07:54, péntek | Életmód

Könnyebben váltanak a munkavállalók egy felmérés szerint

A dolgozói elkötelezettség 2005 óta először csökkent az idén, a munkavállalók magabiztosabbak lettek és könnyebben váltanak, mint korábban - derült ki az Aon Hewitt Legjobb Munkahely Program kutatásából.

Ennyivel tud többet a főnök, ha nő
2016. Október 22. 15:00, szombat | Helyi

Ennyivel tud többet a főnök, ha nő

Egyre több a nő kerül vezetői pozícióba – derül ki a svájci Credit Suisse felméréséből.

Újabb dolog derült ki az éjszakai munkáról
2016. Október 09. 17:00, vasárnap | Helyi

Újabb dolog derült ki az éjszakai munkáról

Nem növeli a nőknél a mellrák kialakulásának kockázatát az éjszakai munka - derült ki a témában készített eddigi legnagyobb vizsgálatból.

Az okostelefonok miatt rosszabban dolgozunk
2016. Október 09. 15:00, vasárnap | Helyi

Az okostelefonok miatt rosszabban dolgozunk

Tudományos kísérlet bizonyítja, hogy 26%-kal vagyunk hatékonyabbak az okostelefonjaink nélkül.