2024. április 16, kedd - Csongor

Több száz lakásban nincs meleg víz Félegyházán
2017. Július 02. 08:30, vasárnap | Helyi

Több száz lakásban nincs meleg víz Félegyházán

Ennek okáról és közvetlen előzményeiről tartott sajtótájékoztatót június 30-án Horváth Tamás, önkormányzati képviselő és Eszik Bence, a Művelődési és Szociális Bizottság tagja.

Üzemanyag robbant fel egy szigetszentmiklósi családi ház pincéjében
2017. Június 06. 19:06, kedd | Belföld

Üzemanyag robbant fel egy szigetszentmiklósi családi ház pincéjében

Üzemanyag robbant fel egy szigetszentmiklósi családi ház pincéjében, miután a helyiségben tűz keletkezett, egy ember súlyosan megsérült - közölte a Pest Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője kedden az MTI-vel.

Délutánig 172 riasztást kaptak a tűzoltók
2017. Április 19. 18:46, szerda | Belföld

Délutánig 172 riasztást kaptak a tűzoltók

Szerda délutánig 172 esetben riasztották a tűzoltókat országszerte, több mint felét a viharos szél és a havas, esős időjárás okozta károk miatt

Robbanás történt egy szeged-gyálaréti házban, többen megsérültek
2017. Január 09. 05:00, hétfő | Belföld

Robbanás történt egy szeged-gyálaréti házban, többen megsérültek

Öten megsérültek, egyikük életveszélyesen, amikor az elsődleges adatok szerint felrobbant egy turistagázpalack vasárnap egy szeged-gyálaréti házban - tájékoztatta a katasztrófavédelem szóvivője az MTI-t.

Erre figyelmeztet az extrém hidegben a katasztrófavédelem
2017. Január 08. 08:44, vasárnap | Belföld

Erre figyelmeztet az extrém hidegben a katasztrófavédelem

A helyes fűtésre és ezzel a kéménytüzek megelőzésére figyelmeztet a katasztrófavédelem, mivel az extrém hideg miatt fokozott a fűtési igény. Közölték azt is, hogy délutánra mindenhol helyreállt az áramszolgáltatás.

Elmerült egy férfi a Zagyvában
2016. November 17. 07:50, csütörtök | Belföld

Elmerült egy férfi a Zagyvában

Elmerült egy férfi szerda délután a Zagyva folyó Alattyán és Jánoshida közötti szakaszán, nagy erőkkel keresik - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság sajtószóvivője az MTI-vel.

A legfontosabb tudnivalók a kéményseprésről
2016. November 07. 09:12, hétfő | Helyi

A legfontosabb tudnivalók a kéményseprésről

A lakossági kéményseprést több megyében átvette a katasztrófavédelem. Ez nem azt jelenti, hogy tűzoltók ellenőrzik a kéményeket, a sormunkát változatlanul kéményseprő szakemberek végzik.

Huszonegy kémény gyulladt ki egy hét alatt
2016. Október 05. 11:49, szerda | Belföld

Huszonegy kémény gyulladt ki egy hét alatt

A kéménytüzek megelőzésére szólítja fel a lakosságot az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF), miután csak az elmúlt héten huszonegyszer riasztották ilyen esethez a tűzoltókat

Több száz tonna hulladék ég Oroszlány közelében
2016. Szeptember 11. 14:39, vasárnap | Belföld

Több száz tonna hulladék ég Oroszlány közelében

A Vértesi Erőmű telephelyén, Oroszlány közelében kigyulladt egy négyezer tonnás hulladéktároló egy része. A több száz tonnányi izzó anyag oltásán 11 tűzoltó, 3 fecskendő és több munkagép dolgozik

Újra támad a mustgáz
2016. Szeptember 07. 07:48, szerda | Belföld

Újra támad a mustgáz

Az őszi szüret és a borkészítés időszakában a mustgáz veszélyére figyelmeztet az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF).

Autószervizekben használt szoftver segíti a katasztrófavédelmet
2016. Június 28. 07:42, kedd | Belföld

Autószervizekben használt szoftver segíti a katasztrófavédelmet

Eddig csak autószervizekben használt járműinformációs adatbázis szoftver segíti mostantól az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) munkáját,