2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Újabb értékekkel bővült a hungarikumok gyűjteménye és a Magyar Értéktár
2017. Március 24. 12:58, péntek | Helyi

Újabb értékekkel bővült a hungarikumok gyűjteménye és a Magyar Értéktár

A Hungarikum Bizottság a hungarikumok sorába emelte az Egri Bikavért, a Kodály-módszert, a magyar pásztor- és vadászkutya fajtákat, valamint a tiszai halászlét; a Magyar Értéktár újabb kilenc értékkel bővült

Újabb értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár
2017. Március 22. 07:33, szerda | Belföld

Újabb értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár

Új értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár
2016. Április 20. 07:51, szerda | Belföld

Új értékekkel bővült a Hungarikumok Gyűjteménye és a Magyar Értéktár

Egy tétellel bővítette a Hungarikumok Gyűjteményét és nyolc tétellel a Magyar Értéktárat a Hungarikum Bizottság Budapesten megtartott keddi ülésén - közölte Földművelésügyi Minisztérium (FM) Sajtóirodája az MTI-vel.

Itt az új hungarikum
2015. December 03. 12:51, csütörtök | Helyi

Itt az új hungarikum

A Hungarikum Bizottság egyhangú döntéssel hungarikummá nyilvánította csütörtöki ülésén a kürtős kalácsot - jelentette be Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter sajtótájékoztatón Budapesten.

Több pénzt kaphatnak a hungarikumok
2015. November 09. 13:55, hétfő | Belföld

Több pénzt kaphatnak a hungarikumok

Az agrártárca a következő években növeli az évi mintegy 500 millió forintos, a hungarikumok támogatására szolgáló keretet, mondta a földművelésügyi miniszter hétfőn Budapesten, az első Paprika Market megnyitóján.

Értékőrzőink régiós találkozója
2015. Június 23. 12:16, kedd | Helyi

Értékőrzőink régiós találkozója

A Móra Ferenc Közművelődési Egyesület a Kiskun Múzeummal és városunk önkormányzatával karöltve együttesen szervezték meg június 22-én értékőrzőink kistérségi találkozóját.

Hungarikum, amiből nem iszunk eleget
2015. Május 03. 12:00, vasárnap | Életmód

Hungarikum, amiből nem iszunk eleget

A szódavíz valódi Hungarikum, alig több mint 10 éve pedig a „garantáltan hagyományos és különleges élelmiszer' névjegyet is viseli.

Három újabb hungarikum és kilenc új tétel a Magyar Értéktárban
2015. Február 15. 17:00, vasárnap | Belföld

Három újabb hungarikum és kilenc új tétel a Magyar Értéktárban

A Hungarikum Bizottság három tétellel bővítette a Hungarikumok Gyűjteményét és kilenccel a Magyar Értéktárat. A hungarikumok sorába került a vizsolyi Biblia

Verseny az ízletes magyar   péksüteményekért
2014. Október 19. 11:00, vasárnap | Belföld

Verseny az ízletes magyar péksüteményekért

Immár tizenharmadik alkalommal rendezték meg a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskolában a Pék Hagyományőrző Versenyt.

Gasztronómiai előadással kezdődik a XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál
2014. Szeptember 04. 10:31, csütörtök | Helyi

Gasztronómiai előadással kezdődik a XVI. Kiskunfélegyházi Libafesztivál

Gasztronómia a Monarchiában címmel tart előadást ma (szeptember 4-én) a Kulturális Szalon előadássorozatában Ács Imre a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Egyre ismertebb a hungarikum mozgalom
2014. Május 15. 10:15, csütörtök | Belföld

Egyre ismertebb a hungarikum mozgalom

A tavalyi év meghatározó volt a hungarikum mozgalom számára, hiszen megkezdődhetett a nemzeti értékek és a hungarikumok gyűjtése.

Befogadták a félegyházi hungarikum pályázatokat
2013. November 29. 13:32, péntek | Helyi

Befogadták a félegyházi hungarikum pályázatokat

A Nemzeti Agrárszaktanácsadási, Képzési és Vidékfejlesztési Intézet (NAKVI) összesen több mint háromszáz pályázatot fogadott be