2024. április 20, szombat - Konrád, Tivadar

Télen pihenő virágunk
2014. November 22. 11:00, szombat | Helyi

Télen pihenő virágunk

Ha nem is alusznak téli álmot, novembertől-márciusig nyugalomban szeretnék tölteni idejüket szobai kaktuszaink.

Akár hó is eshet a héten
2014. November 17. 14:59, hétfő | Helyi

Akár hó is eshet a héten

Jellemzően borús lesz az idő, többször lehet eső, zápor. A hét vége felé a Zemplénben akár hózápor is előfordulhat.

2014. November 09. 18:00, vasárnap | Életmód

A hideg zuhany erősíti az immunrendszert?

Egy német mondás szerint „Egy kis éhezés, egy kis fázás és 100 évig fogunk élni”.

Hidegben könnyebben fogy
2014. November 02. 17:00, vasárnap | Életmód

Hidegben könnyebben fogy

szeretik a hideg időszakot. Lehet, hogy ezután másként lesz? A fogyózóknak ezután kedvencük lesz a kemény tél.

Túlélő tippek frontérzékenyeknek
2014. Október 26. 16:00, vasárnap | Helyi

Túlélő tippek frontérzékenyeknek

A légköri frontok a teljesítőképességünkre és figyelmünkre is fokozott hatást gyakorolhatnak, a reakcióidőnk is nagymértékben csökkent, így közlekedjünk óvatosabban!

10 dolog, amitől nem merül ki az energiaraktárad tél végére
2014. Október 24. 09:40, péntek | Helyi

10 dolog, amitől nem merül ki az energiaraktárad tél végére

Hogy egy trónokharcás felütéssel kezdjük, közeleg a tél. Ha viszont előrelátóan követed az alábbi tippeket, a telet sem kell vegetatív üzemmódban végigvergődnöd. Így úszd meg a tél végi fáradtságot!

Fűtsünk légkondival
2014. Október 19. 08:00, vasárnap | Helyi

Fűtsünk légkondival

Bármennyire meghökkentő: nem drágább a klímával temperálni, mintha a cirkófűtést kapcsolná be már az első hűvösebb estéken.

Amit a gyógyteákról érdemes tudni
2014. Október 12. 16:39, vasárnap | Helyi

Amit a gyógyteákról érdemes tudni

Használd őket helyesen! Újra divat ma mindent megfőzni, leforrázni, teaként hörpölgetni, amit a természet kínál.

Valóban megfázhat a haj?
2014. Február 23. 13:04, vasárnap | Életmód

Valóban megfázhat a haj?

Különösen a téli hideg hónapokban foglalkoztat minket ez a kérdés, hiszen a reggeli rohanásban tusolás után nem mindig jut idő a haj teljes megszárítására.

Forralt bor
2014. Január 30. 10:00, csütörtök | Helyi

Forralt bor

A legfontosabb dolog a jó forralt bor elkészítéséhez, hogy a bort a neve ellenére sose forrald fel, mert ekkor elillan belőle az alkohol.

Megfagyott volna
2013. December 04. 19:05, szerda | Helyi

Megfagyott volna

A kiskunfélegyházi rendőrök segítettek a kihűléssel fenyegetett asszony megkeresésében.

2013. Október 27. 11:44, vasárnap | Életmód

A hideg zuhany erősíti az immunrendszert?

Egy német mondás szerint: Egy kis éhezés, egy kis fázás és 100 évig fogunk élni.