2024. május 8, szerda - Mihály

Pályázati felhívás
2016. Szeptember 19. 12:01, hétfő | Helyi

Pályázati felhívás

A KVI temetkezési szolgáltatásához kapcsolódó virágkötészeti termékek megrendelése és Halottak napi árusítás tárgyban a mellékelt pályázatot írja ki. A részletes pályázati dokumentáció a KVI titkárságán vehető át.

Muffin ötletek Halloween-re
2014. Október 30. 15:25, csütörtök | Külföld

Muffin ötletek Halloween-re

Ugyan nálunk továbbra is Mindenszentek van, de azért az Amerikából átvett Halloween is kezd teret hódítani. Ennek apropóján bemutatunk pár igen ötletes muffint.

Emlékezzünk halottainkra, elesett hőseinkre!
2014. Október 30. 09:23, csütörtök | Helyi

Emlékezzünk halottainkra, elesett hőseinkre!

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata, a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület, és a Kiskun Múzeum Baráti Köre az idén is megemlékezik a halottakról és az elesett hősökről.

Ünnepi forgalomkorlátozás
2014. Október 30. 08:20, csütörtök | Helyi

Ünnepi forgalomkorlátozás

Felhívjuk az október 31. és november 2. között a Felső- és Alsó-temetőbe igyekvő autósok, gépjárművezetők, kerékpárosok és motorosok figyelmét, hogy a temetők környékén forgalmirend-változásokra kerül sor.

Tökfejek éjszakája
2014. Október 25. 16:10, szombat | Belföld

Tökfejek éjszakája

Meggyökerezni látszik a magyar ünnepkörben is a boszorkányok, kísértetek és egyéb szellemes éjszakájának napja, amiben az alkalmat szimbolizáló töklámpás „alapanyag-termelőinek” is jelentős része van.

Halottak napja
2013. November 01. 11:36, péntek | Helyi

Halottak napja

A katolikusok november 2-án tartják, a szenvedő Egyház ünnepe, a Mindenszentek főünnepet követő ünnepnap.

Felkészültek a félegyházi temetők a Halottak Napjára
2013. Október 31. 17:38, csütörtök | Helyi

Felkészültek a félegyházi temetők a Halottak Napjára

Meghosszabbított nyitva tartással várják a város temetői az emlékezőket Mindenszentek és a Halottak Napján.

Fontos az elővigyázatosság a gyertyagyújtásnál
2013. Október 28. 17:38, hétfő | Helyi

Fontos az elővigyázatosság a gyertyagyújtásnál

Mindenszentek közeledtével sokan gyertyákkal és mécsesekkel emlékeznek elhunyt hozzátartozóikra. A felelőtlen gyertyagyújtás azonban a temetőkben és a lakásokban is komoly tűzesetekhez vezethet.

2011. November 01. 14:49, kedd | Bulvár

Vannak kultúrák, ahol a halottak napját vidáman élik meg

A halottak napi kultúrkör, amit mi Európában ünneplünk, ahogy az amerikai halloween is, mindenszentek előestéjén, az ősi kelta samhain ünnepből ered.

2011. November 01. 07:29, kedd | Kék hírek

Koszorútolvajokat fogtak a rendőrök

A fokozott rendőri jelenlétnek köszönhetően eddig mintegy kéttucatnyi embert állítottak elő Budapest területén a halottak napi hosszú hétvégén - közölte a BRFK szóvivője.