2024. április 25, csütörtök - Márk

Kullancsveszély! Nem játék!
2014. Március 30. 10:00, vasárnap | Helyi

Kullancsveszély! Nem játék!

Minden 3. kullancs Babesiosist, minden 10. kullancs Lyme-kórt hordozhat magában!

„Akácos út…” talán már csak a nótában lesz?
2014. Március 01. 08:00, szombat | Belföld

„Akácos út…” talán már csak a nótában lesz?

Kiirtják, mert nem őshonos?

Kitermelik a városi parkerdő kidőlt fáit
2014. Február 19. 15:44, szerda | Helyi

Kitermelik a városi parkerdő kidőlt fáit

Motorfűrész kezelő, fakitermelő szakmunkásokat képeznek a városi parkerdőben a novemberben indult közfoglalkoztatási program keretében.

100 év után újra van vadonélő farkas Magyarországon
2014. Február 01. 08:00, szombat | Belföld

100 év után újra van vadonélő farkas Magyarországon

100 év után ismét megjelentek a farkasok Magyarországon. Igaz még nem beszélhetünk tartós letelepedésről, de a szakemberek abban bíznak, hogy hazánkban ismét sikerül meghonosítani az európai szürke farkast.

Téli túra Gemencen
2013. December 08. 08:13, vasárnap | Belföld

Téli túra Gemencen

A sajátos táj és természeti értékek, Csörge-tavi korcsolyázás, 7-13 kilométeres túrák, minimális szintemelkedés, a távolban kirajzolódó sárközi falvak, remek csárdák.

Ha ősz, akkor gombaszezon!
2013. Szeptember 22. 13:03, vasárnap | Helyi

Ha ősz, akkor gombaszezon!

Sokan úgy gondolják, hogy az igazi gombaszezon ősszel van, ám ez nem igaz. Januártól decemberig találkozhatunk gombákkal, csak a fajgazdagság nem egyforma minden évszakban

Harminc hektáron ég a növényzet Gyöngyösnél
2013. Július 29. 15:46, hétfő | Belföld

Harminc hektáron ég a növényzet Gyöngyösnél

Harminc hektáron ég a száraz fű és a bozótos Gyöngyös mellett, a Sárhegy város felőli oldalán, a tűz lakóépületet egyelőre nem veszélyeztet - közölte a Heves Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-vel.

Országos tűzgyújtási tilalom
2013. Július 23. 09:25, kedd | Helyi

Országos tűzgyújtási tilalom

Általános tűzgyújtási tilalmat rendelt el a vidékfejlesztési miniszter 2012. július 22-étől átmeneti időre.

2012. Május 14. 07:11, hétfő | Belföld

Aggteleki hiúzt fognának

Hiúzegyed befogását tervezik a WWF Magyarország és az Aggteleki Nemzeti Park szakemberei, az állat mozgását rádió-telemetriás nyomkövetővel kísérhetik figyelemmel.

2012. Május 13. 07:01, vasárnap | Belföld

Hat méter magas csigalépcső a Makovecz-kilátó

Ünnepélyesen felavatták szombaton a kis-hárs-hegyi kilátót, amely Makovecz Imre Kossuth-díjas építész emlékére ezentúl a Makovecz-kilátó nevet viseli.

2012. Május 09. 07:13, szerda | Kék hírek

Természetkárosítás érte a Sóstói-erdőt

Ismeretlenek letépték és elvitték a rendkívül ritka, fokozottan védett magyar nőszirom virágzó hajtásait a nyíregyházi Sóstói-erdőben; az erdészet természetkárosítás miatt rendőrségi feljelentést tett.

2012. Május 05. 07:07, szombat | Belföld

Magyar szarvasok hódítanak Oroszországban

Nyolcvan dámszarvast (Dama dama) vásárolt egy oroszországi vadásztársaság a Nyírerdő Nyírségi Erdészeti Zrt.-től: a gúthi szarvasokat szaporítási céllal vásárolta meg az orosz partner.