2024. április 24, szerda - György

Emléktáblát kap a gleccser, amely a felmelegedés miatt elsőként tűnt el Izlandon
2019. Július 23. 07:13, kedd | Külföld

Emléktáblát emelnek az első gleccsernek, amelyik a globális felmelegedés miatt elsőként tűnt el Izlandon, a plakettet augusztusban leplezik le kutatók.

Emléktábla avató ünnepség Alíz néni tiszteletére
2018. Április 10. 14:41, kedd | Helyi

Emléktábla avató ünnepség Alíz néni tiszteletére

A Kiskunfélegyházi Batthyány Lajos Általános Iskola és AMI szeretettel vár minden érdeklődőt városunk kiváló karnagya, Dr. Somogyvári Zoltánné Alíz néni emléktáblájának ünnepi felavatására.

Magyar-angol emléktáblát állítottak Buzánszky Jenő tiszteletére
2017. November 19. 05:00, vasárnap | Belföld

Magyar-angol emléktáblát állítottak Buzánszky Jenő tiszteletére

Kétnyelvű - magyar és angol - emléktáblát állított az Ovi-Sport Alapítvány a 2015. január 15-én elhunyt Buzánszky Jenő díszsírhelyénél a Szent István-bazilika altemplomában szombaton.

Emléktáblát avattak Blandina nővér tiszteletére
2017. Február 25. 09:00, szombat | Helyi

Emléktáblát avattak Blandina nővér tiszteletére

Móraváros létrejöttének 50. évfordulóján a közelszőlői pihenőparkban városrészünk második díszpolgárának Fazekas Ágnes Mária Blandina születésének 120. évfordulója alkalmából emléktáblát avattak.

194 éve látta meg a napvilágot egyik legnagyobb költőnk: Petőfi Sándor
2016. December 31. 18:38, szombat | Helyi

194 éve látta meg a napvilágot egyik legnagyobb költőnk: Petőfi Sándor

Régi szép hagyományokhoz hűen az óév búcsúztatásának napján december 31-én Félegyháza nagynevű költőjének – Petőfi Sándornak - születésnapjáról is megemlékeztek városunk elöljárói.

Névadójukra emlékeztek természetjáróink
2016. November 27. 07:18, vasárnap | Helyi

Névadójukra emlékeztek természetjáróink

A Kiskun Természetbarát SE 2003 óta minden évben tiszteletét fejezik ki Rockenbauer Pál természetjáró emléktáblájánál, mely a Platán utcai Általános Iskola udvarán kapott helyet.

Felavatták Göncz Árpád emléktábláját Budapesten
2016. Május 23. 14:00, hétfő | Belföld

Felavatták Göncz Árpád emléktábláját Budapesten

Felavatták Göncz Árpád író, műfordító, volt köztársasági elnök emléktábláját hétfőn a főváros III. kerületében, annak a háznak a falán, amelyben élt és alkotott 1947 és 1990 között.

Ünnepi műsorral emlékeztek
2016. Február 08. 11:26, hétfő | Helyi

Ünnepi műsorral emlékeztek

Ma (február 8-án) Móra Ferenc halálának évfordulóján ünnepi műsorral emlékeztek meg a jeles író munkásságáról és emberi nagyságáról a Constantinum Általános Iskola diákjai.

Emléktáblával tisztelegtek Móczár Károly nagysága előtt
2015. Május 23. 04:46, szombat | Helyi

Emléktáblával tisztelegtek Móczár Károly nagysága előtt

Tegnap (május 22-én) Móczár Károly kiskunfélegyházi festőművész, körvezető, legendás tanáregyéniségnek állítottak emléktáblát halálának 40. évfordulója alkalmából a Dózsa György utcában, egykori lakhelyén.

Csendes csodák
2015. Április 09. 19:09, csütörtök | Helyi

Csendes csodák

E címmel rendeztek ma (április 9-én) a költészet napja alkalmából verses irodalmi estet a Petőfi Sándor Városi Könyvtárban.

Felavatták a Kukányi Alajos emléktáblát
2015. Március 15. 15:03, vasárnap | Helyi

Felavatták a Kukányi Alajos emléktáblát

Elkészült a Kukányi Alajos honvédszázados emléktáblája, melyet a Móra Ferenc Közművelődési Egyesület javaslatára készíttetett városunk önkormányzata Bozóki István kőfaragó mesterrel.

Emléktáblát avatnak Móra István tiszteletére
2014. Október 23. 21:12, csütörtök | Helyi

Emléktáblát avatnak Móra István tiszteletére

Móra István: Verek (reprint kiadás) című kötetét mutatta be az érdeklődő közönségnek október 21-én Kapus Béláné, a Móra Emlékbizottság ügyvezető elnöke a Hattyúházban.