2024. április 26, péntek - Ervin

NEK rendszerben diákigazolványok kerülnek kiadásra
2016. Szeptember 19. 13:28, hétfő | Helyi

NEK rendszerben diákigazolványok kerülnek kiadásra

Az egyes közösségi közlekedési szolgáltatók (pl. BKK, MÁV, Volán) által 2017. év során lépcsőzetesen kerül bevezetésre az elektronikus jegyrendszer igénybevételéhez szükséges közlekedési kártya.

Diáknap Kiskunfélegyházán
2016. Szeptember 14. 08:16, szerda | Helyi

Diáknap Kiskunfélegyházán

Városi diáknapot szervezett a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat 2016. szeptember 13-án, szerdán Kiskunfélegyházán.

Kulcsátadással kezdődött a DIÁKNAP
2016. Szeptember 13. 11:29, kedd | Helyi

Kulcsátadással kezdődött a DIÁKNAP

A rendezvény nyitó eseményeként reggel 9 órakor a Polgármesteri Hivatal Dísztermében Csányi József polgármester átadta városunk kulcsát a Horváth Károlynak, a Gyermek- és Ifjúsági Önkormányzat vezetőjének .

Július 12-éig lehet dokumentumot pótolni a felsőoktatásba jelentkezőknek
2016. Július 08. 07:44, péntek | Belföld

Július 12-éig lehet dokumentumot pótolni a felsőoktatásba jelentkezőknek

Legkésőbb július 12-éig van lehetőségük a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre jelentkezőknek arra, hogy benyújtsák még hiányzó dokumentumaikat,

Júliusban indul a nyári diákmunka-program az önkormányzatoknál
2016. Június 30. 07:35, csütörtök | Belföld

Júliusban indul a nyári diákmunka-program az önkormányzatoknál

Pénteken indítja el a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) a Nyári diákmunka-programot, amely augusztus 31-ig tart.

Durva adat: minden ötödik iskolás fogyasztott már drogot
2016. Május 06. 07:45, péntek | Belföld

Durva adat: minden ötödik iskolás fogyasztott már drogot

Magyarországon az elmúlt tíz évben folyamatosan nőtt a HIV-fertőzöttek száma; minden ötödik iskoláskorú fiatal fogyasztott már életében valamilyen kábítószert,

Érettségi - angolból vizsgáznak a diákok
2016. Május 05. 07:50, csütörtök | Belföld

Érettségi - angolból vizsgáznak a diákok

Angol nyelvből írnak érettségit ma reggel a diákok országszerte a középiskolákban.

Érettségi - Hétfőn kezdődnek az írásbeli vizsgák
2016. Április 27. 14:29, szerda | Belföld

Érettségi - Hétfőn kezdődnek az írásbeli vizsgák

Hétfőn a magyar nyelv és irodalom, valamint a magyar mint idegen nyelv írásbeli vizsgájával megkezdődik az idei tanév május-júniusi érettségi időszaka, amelyben mintegy 112 ezren adnak számot tudásukról -

2017-ben csökkenhet a tananyag mennyisége
2016. Március 20. 08:43, vasárnap | Belföld

2017-ben csökkenhet a tananyag mennyisége

Konkrét javaslatcsomaggal áll elő a kormány a diákok leterhelésének csökkentésére a köznevelési kerekasztal keddi ülésére - erről Rétvári Bence beszélt az Echo TV-nek szombat este.

A magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldön
2016. Január 22. 07:49, péntek | Belföld

A magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldön

Számítások szerint a magyar diákok 2-3 százaléka tanul külföldi felsőoktatási intézményekben, szerez ott diplomát - mondta Palkovics László felsőoktatási államtitkár csütörtök este az M1 aktuális csatorna műsorában.

Információkat gyűjtenek a rossz tanulókról a lemorzsolódás megakadályozására
2015. December 17. 07:31, csütörtök | Belföld

Információkat gyűjtenek a rossz tanulókról a lemorzsolódás megakadályozására

A Magyar Nemzet csütörtöki cikke szerint korai jelzőrendszer kiépítését tervezi a kormány, amely segítene megakadályozni a lemorzsolódást a veszélyeztetett tanulók körében.

Kreatív értékgyűjtés a diákok szemével
2015. Október 30. 08:08, péntek | Helyi

Kreatív értékgyűjtés a diákok szemével

Szeptember elején két remek napot töltöttünk el mi, - a GYIÖK csapat- a Kreatív Mozaik Alapítvánnyal, abból a célból, hogy a Városi Diáknapot közösen megszervezzük.