2024. április 25, csütörtök - Márk

Állati bajok
2014. November 02. 20:00, vasárnap | Belföld

Állati bajok

Rengeteg örömöt és szeretetet adnak, de bizony sokba is kerülnek. Pláne, hogy az állatorvosi díjak szabadáras kategóriába tartoznak, tehát nincs felső határuk.

Ha bizonytalan (összetételű) a kutya vacsorája
2014. Szeptember 07. 17:00, vasárnap | Belföld

Ha bizonytalan (összetételű) a kutya vacsorája

Ma már nem jellemző, hogy otthon annyi moslék maradna, hogy abból kedvenceinket is elláthassuk. Falun is boltban vett kutyaeledelekkel tápláljuk ebeinket. De tényleg tápláljuk-e?

Még hogy buta, mint a liba? Elképesztő videó
2014. Augusztus 12. 08:38, kedd | Bulvár

Még hogy buta, mint a liba? Elképesztő videó

Még hogy buta, mint a liba? Ezt a videón szereplő orosz gazda tollasaira egyáltalán nem mondható. Hihetetlen, de ezúttal a mondás inkább: okos, mint a liba!

Kutyabarát ötletek
2014. Június 29. 08:04, vasárnap | Helyi

Kutyabarát ötletek

Már kész a terv, hogy hova megyünk nyaralni, csak azt nem tudjuk, mit csináljunk addig a kedvencünkkel. Lássuk a különféle verziókat.

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma
2014. Június 21. 12:00, szombat | Helyi

Tervben a kutyák láncra verésének tilalma

Noha a jogszabályt még csak tervezik, 2016-tól tilos lesz a kutyákat tartósan láncra verni. De lássuk be, ez ma sem számít „normális” állattartásnak.

Mindenhova eljut a szemét
2014. Június 06. 08:00, péntek | Külföld

Mindenhova eljut a szemét

32 különböző helyen vizsgálták meg a tengerekben és az óceánokban lévő szemét jelenlétét az EU által finanszírozott Hermione-program keretében.

Tények az állatvilágból
2014. Június 01. 08:00, vasárnap | Bulvár

Tények az állatvilágból

18 elképesztő tény az állatvilágból, melyet kevesen ismernek

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep
2014. Május 20. 19:32, kedd | Helyi

Alapítványi kezekbe kerül a gyepmesteri telep

Júniustól a Fidó Bácsi Közhasznú Alapítvány üzemelteti a gyepmesteri telepet. A közszolgáltatási szerződést, mely részletesen szabályozza a telep új üzemeltetési feltételeit.

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!
2014. Május 13. 13:12, kedd | Helyi

EBOLTÁS Kiskunfélegyházán!

A 164/2008. (XII.20.) FVM rendelet értelmében Kiskunfélegyháza város közigazgatási területén az alábbi helyszíneken és időpontokban lesz ún. összevezetett eboltás:

„Kutya érdekes” dolgok!
2014. Február 15. 09:00, szombat | Helyi

„Kutya érdekes” dolgok!

Pár dolog, amit talán nem is gondolnánk hűséges négylábúinkról…

100 év után újra van vadonélő farkas Magyarországon
2014. Február 01. 08:00, szombat | Belföld

100 év után újra van vadonélő farkas Magyarországon

100 év után ismét megjelentek a farkasok Magyarországon. Igaz még nem beszélhetünk tartós letelepedésről, de a szakemberek abban bíznak, hogy hazánkban ismét sikerül meghonosítani az európai szürke farkast.

Körzeti megbízottak fogták el az orvvadászt
2014. Január 26. 19:33, vasárnap | Helyi

Körzeti megbízottak fogták el az orvvadászt

Orvvadászat bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást a Kiskunfélegyházi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya K. Zoltán 38 éves pálmonostorai lakos ellen.