2024. május 17, péntek - Paszkál

Paralimpia 2016 - Kialudt a láng Rióban
2016. Szeptember 19. 07:33, hétfő |

Paralimpia 2016 - Kialudt a láng Rióban

A helyi idő szerint vasárnap esti záróünnepségen kialudt a láng Rio de Janeiróban, s ezzel befejeződött a XV. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye,

Módosult az ebtenyésztési szabályozás
2016. Szeptember 19. 07:31, hétfő |

Módosult az ebtenyésztési szabályozás

A jövőben csak kilenc magyar kutyafajta tenyésztői maradnak hatósági felügyelet alatt, a többi ebfajtával foglalkozó tenyésztő törvényi szabályozása megszűnik.

II. Félegyházi ÁllatiJÓ-Nap Kiskunfélegyházán
2016. Szeptember 18. 16:23, vasárnap |

II. Félegyházi ÁllatiJÓ-Nap Kiskunfélegyházán

Kiskunfélegyháza Város Önkormányzata és a GYIÖK szervezésében 2016. október 1-én megrendezésre kerül az II. ÁllatiJÓ-Nap a Petőfi téren.

Ősziesebbre fordul az idő
2016. Szeptember 18. 16:22, vasárnap |

Ősziesebbre fordul az idő

A sok napsütés mellett már egyre borúsabbra fordul az időjárás. A hét közepén esedékes őszi napéjegyenlőség jelzi az ősz kezdetét, s ennek nyomán egyre hűvösebb is lesz,

Kábítószertől meghalt Budapesten egy férfi, akinek más adta be a drogot
2016. Szeptember 18. 16:20, vasárnap |

Kábítószertől meghalt Budapesten egy férfi, akinek más adta be a drogot

Kábítószertől meghalt vasárnap a főváros VIII. kerületében egy 44 éves férfi, akinek más adta be a drogot - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a police.hu oldalon.

Egy gyerek is meghalt a gödöllői repülőbalesetben
2016. Szeptember 18. 16:18, vasárnap |

Egy gyerek is meghalt a gödöllői repülőbalesetben

Ejtőernyős-ugratást végzett a Gödöllőnél vasárnap lezuhant egyik gép - közölte a katasztrófavédelem és a Közlekedésbiztonsági Szervezet az MTI-vel.

Összeütközött két kisrepülő Gödöllőnél, négyen meghaltak
2016. Szeptember 18. 16:16, vasárnap |

Összeütközött két kisrepülő Gödöllőnél, négyen meghaltak

Két kisrepülőgép ütközött össze vasárnap reggel Gödöllő és Isaszeg között, négy ember meghalt - közölte Csámpai Attila, a Pest megyei katasztrófavédelem szóvivője az MTI-vel.

Egy lebénult cica bátorítja az állatkórház betegeit
2016. Szeptember 18. 11:00, vasárnap |

Egy lebénult cica bátorítja az állatkórház betegeit

Egy barátságos fekete macska is kiveszi a részét a betegek gondozásában egy oroszországi állatkórházban, ahol a Lucifer nevű cica igazi kis ápolóként vigyáz a lábadozó állatokra.

Elindult a közszolgálat új televíziós csatornája, az M5
2016. Szeptember 18. 08:51, vasárnap |

Elindult a közszolgálat új televíziós csatornája, az M5

Elindult a közmédia új televíziós csatornája, az oktatási és kulturális témákkal foglalkozó M5.

Robbantás Manhattanban, rengeteg a sérült, valószínűleg nem terrorakció történt
2016. Szeptember 18. 08:49, vasárnap |

Robbantás Manhattanban, rengeteg a sérült, valószínűleg nem terrorakció történt

Legalább huszonkilencen megsérültek a New York-i Manhattan déli részén szombat este történt robbanásban. Az első információk szerint nem terrorakció történt.

Meghalt két gyermek Mikekarácsonyfán
2016. Szeptember 18. 08:43, vasárnap |

Meghalt két gyermek Mikekarácsonyfán

Meghalt két gyermek Mikekarácsonyfán, a rendőrség vizsgálja az eset körülményeit - közölte a Zala Megyei Rendőr-főkapitányság az MTI érdeklődésére vasárnap.

Hírek az Ótemplomból
2016. Szeptember 18. 08:35, vasárnap |

Hírek az Ótemplomból

Évközi 25. vasárnap - 2016. szeptember 18.