2024. április 29, hétfő - Péter

2016. Szeptember 18. 08:35, vasárnap | Helyi
Forrás: Sarlós Boldogasszony Plébánia

Hírek az Ótemplomból

Évközi 25. vasárnap - 2016. szeptember 18.

A hét ünnepei: Kedd: A koreai vértanúk emléknapja. Szerda: Szent Máté apostol és evangélista ünnepe. Péntek: Szent Pio áldozópap emléknapja. Szombat: Szent Gellért püspök és vértanú ünnepe.

1. Kedden és pénteken 9-11 óráig van nyitva a Karitász bolt Jókai utca 1. szám alatti helyisége. Szeretettel várják az érdeklődőket.

2. Szeptember 20-ára, keddre Ferenc pápa imanapot hirdetett meg a békéért. A kedd délelőtti szentségimádást a Szentatya szándéka szerint a világ békéjéért ajánlják fel.

3. Szeptember 25-én, jövő vasárnap a Szentírás vasárnapja lesz. Aki szeretné saját Szentírását megáldatni, az kérik, hogy vigye magával a szentmisére.

4. A betegek kenetének felvételére lesz lehetőség jövő vasárnap, szeptember 25-én délután 4 órakor. Kérik, hogy aki szeretné felvenni ezt a szentséget (idős kora vagy súlyos betegsége miatt), az
szíveskedjen feliratkozni a plébánia irodájában vagy a sekrestyében. Jövő vasárnap a Kalmár kápolnában nem lesz szentmise.

5. A Szent Imre Cserkészcsapat szeretettel vár érdeklődő gyerekeket néhány meglévő őrsébe. Részletek a hirdetőtáblán olvashatók.

6. A templom szeretné bővíteni a ministránscsapatot. Szeretettel várják azoknak a fiúknak a jelentkezését, akik kedvet éreznek az oltár körüli szolgálatra. Szombat délelőttönként 10 órától ministránsgyűlést tartanak a plébánián.

7. A jövő évi naptárak és kalendáriumok már megvásárolhatóak a templom kijáratánál.

2024. Április 29. 07:39, hétfő | Helyi

Már csak Bács-Kiskun vármegyében maradt érvényben a tűzgyújtási tilalom

A csapadékos időjárásnak köszönhetően csökkent a tűzveszély, ezért csütörtöktől Bács-Kiskun vármegye kivételével mindenütt visszavonják a tűzgyújtási tilalmat

2024. Április 29. 07:37, hétfő | Helyi

Élvezzük ki a nyárias időt, amíg lehet

Anticiklon alakítja a következő napok időjárását is, majd csütörtökön nedvesebb levegő érkezik, és többfelé fordulhat elő zápor, zivatar az országban.

2024. Április 28. 12:06, vasárnap | Helyi

Hírek az Ótemplomból